Park Chopina w Gliwicach

Park Chopina w Gliwicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Park Chopina w Gliwicach leży w centrum miasta, niedaleko od deptaka czyli ulicy Zwycięstwa i przepływającej przez miasto Kłodnicy. To XIX-wieczny park wykorzystujący jego naturalne położenie. Park otoczony jest ozdobnym płotem z bramami będącymi kunsztem kowalstwa artystycznego. W Parku Chopina rosną świerki i modrzewie oraz klony, kasztanowce, lipy, dęby czy jesiony. Nie brakuje też pięknie kwitnących wiosną krzewów rododendronów. W Parku jest mnóstwo kwiatów, alejek, ławek, są również latarnie stylizowane na XIX-wieczne. To bardzo przyjemne miejsce na spacery w centrum dużego miasta.

Park Chopina w Gliwicach
Park Chopina w Gliwicach

Palmiarnia w Gliwicach

Największą jednak ciekawostką w gliwickim Parku Chopina jest Palmiarnia. To bardzo zielone i kolorowe miejsce i to przez cały rok. No i zawsze cieplutkie. Warto tutaj wstąpić by poobcować z przyrodą. Można też napić się kawy. Tuż przed wejściem do Palmiarni znajduje się dziwny, choć ciekawy pomnik. Przedstawia on muzyka grającego na fortepianie. Warto dodać, iż w Parku stoi również pomnik naszego wielkiego kompozytora  - Fryderyka Chopina.Palmiarnia
Palmiarnia

Informacje praktyczne

Cały rok od świtu do zmierzchu
Wstęp bezpłatny do Parku
Parking: bezpłatny przy okolicznych ulicach
Park dostępny dla wózków

Park im. F. Chopina
ul. H. Sienkiewicza, Gliwice

Noclegi w Gliwicach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 32)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024