Pałac Tarce

Pałac w Tarcach

Pałac Tarce to cudowny pałac znajdujący się w południowej Wielkopolsce, w niewielkich Tarcach koło Jarocina.Majątek w Tarcach kupiła w 1866 roku właścicielka Śmiełowa - Antonina z Bojanowskich Gorzeńska, dla swojego syna Stanisława, który w 1871 roku wystawił tu wspaniały pałac w stylu neorenesansu francuskiego. Pałac zaprojektował Stanisław Hebanowski - poznański architekt, który jest autorem projektu Teatru Polskiego w Poznaniu. Ostrorogowie-Gorzeńscy herbu Nałęcz byli właścicielami posiadłości do 1926 roku, kiedy bezpotomnie zmarł Zbigniew Gorzeński - syn Stanisława.

Zbigniew Ostroróg-Gorzeński był wielce zasłużoną osobistością dla ziemi jarocińskiej. W czasie Powstania Wielkopolskiego na przełomie 1918 i 1919 roku dowodził w dużej mierze sponsorowanym przez siebie batalionem jarocińskim. Gorzeński wspierał też polskie organizacje kulturalno-oświatowe przed i po odzyskaniu niepodległości.Dbał też o majątek rodzinny czyli pałac i otaczający go piękny park krajobrazowy ze zwierzyńcem z danielami. Na polowania przyjeźdżali tu goście z całej Polski.

Pałac w Tarcach
Tarce

Po wojnie pałac w Tarcach został upaństwowiony, powstała tu szkoła rolnicza, ale z czasem obiekt zaczął podupadać i przed popadnięciem w ruinę uratowała go rodzina Trzcielińskich, która od 2007 roku prowadziła tu intensywne prace renowacyjne parku i pałacu. Dziś pałac Tarce prezentuje się wybornie, jest cudowny wraz z równie pięknym otoczeniem. Mieści się tutaj luksusowy hotel oraz restauracja. W parku odnaleźć można źródełko i figurę Matki Boskiej z Lourdes, którą ufundowała chorowita Aniela z Biegańskich Ostrorożyny Gorzeńska - żona hrabiego Zbigniewa Gorzeńskiego.Pałac Tarce
Tarce 20, Jarocin
maria.trzcielinska@palac-tarce.pl
tel. 62/ 749-54-54
http://palac-tarce.pl

Park Pałacowy
Park Pałacowy
Tarce

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 11:00–18:00
  • środa: 11:00–18:00
  • czwartek: 11:00–18:00
  • piątek: 11:00–18:00
  • sobota: 11:00–19:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Jarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Jarocin
Pałace i dworki
Normalna
pałace pałace hotele
52°0'2N, 17°35'34E
17 listopad 2015
03 luty 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację