Pałac Tarce

Pałac w Tarcach

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac Tarce to cudowny pałac znajdujący się w południowej Wielkopolsce, w niewielkich Tarcach koło Jarocina.Majątek w Tarcach kupiła w 1866 roku właścicielka Śmiełowa - Antonina z Bojanowskich Gorzeńska, dla swojego syna Stanisława, który w 1871 roku wystawił tu wspaniały pałac w stylu neorenesansu francuskiego. Pałac zaprojektował Stanisław Hebanowski - poznański architekt, który jest autorem projektu Teatru Polskiego w Poznaniu. Ostrorogowie-Gorzeńscy herbu Nałęcz byli właścicielami posiadłości do 1926 roku, kiedy bezpotomnie zmarł Zbigniew Gorzeński - syn Stanisława.

Zbigniew Ostroróg-Gorzeński był wielce zasłużoną osobistością dla ziemi jarocińskiej. W czasie Powstania Wielkopolskiego na przełomie 1918 i 1919 roku dowodził w dużej mierze sponsorowanym przez siebie batalionem jarocińskim. Gorzeński wspierał też polskie organizacje kulturalno-oświatowe przed i po odzyskaniu niepodległości.Dbał też o majątek rodzinny czyli pałac i otaczający go piękny park krajobrazowy ze zwierzyńcem z danielami. Na polowania przyjeźdżali tu goście z całej Polski.

Pałac w Tarcach
Tarce

Po wojnie pałac w Tarcach został upaństwowiony, powstała tu szkoła rolnicza, ale z czasem obiekt zaczął podupadać i przed popadnięciem w ruinę uratowała go rodzina Trzcielińskich, która od 2007 roku prowadziła tu intensywne prace renowacyjne parku i pałacu. Dziś pałac Tarce prezentuje się wybornie, jest cudowny wraz z równie pięknym otoczeniem. Mieści się tutaj luksusowy hotel oraz restauracja. W parku odnaleźć można źródełko i figurę Matki Boskiej z Lourdes, którą ufundowała chorowita Aniela z Biegańskich Ostrorożyny Gorzeńska - żona hrabiego Zbigniewa Gorzeńskiego.Pałac Tarce
Tarce 20, Jarocin
maria.trzcielinska@palac-tarce.pl
tel. 62/ 749-54-54
http://palac-tarce.pl

Park Pałacowy
Park Pałacowy
Tarce

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 11:00–18:00
  • środa: 11:00–18:00
  • czwartek: 11:00–18:00
  • piątek: 11:00–18:00
  • sobota: 11:00–19:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Jarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jarocin
Pałace i dworki
Normalna
pałace pałace hotele
52°0'2N, 17°35'34E
17 listopad 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację