Ratusz w Jarocinie

Ratusz w Jarocinie

(4.1 głosów: 7)

Piękny Ratusz w Jarocinie jest prawdziwą ozdobą Rynku, bowiem został wybudowany pośrodku placu, na planie kwadratu.Stoi tu od wieków, choć w różnych formach. Najpierw była to parterowa drewniana budowla ze strzelistą wieżyczką, później pod koniec XVII stulecia wznesiono piętrowy budynek, ale nadal drewniany, dlatego nie przetrwał pożaru z 1773 roku.

Ratusz
Ratusz

Z fundacji Franciszka Radolińskiego w latach 1799-1804 wreszcie stanął tu okazały, murowany Ratusz o dzisiejszej bryle, z ciekawymi, arkadowymi podcieniami. Przez wieki siedzibę miała tutaj rada miasta, a dziś ponadto w podcieniach mieści się kawiarnia oraz filia biblioteki.Na piętrze natomiast urządzono siedzibę główną Muzeum Regionalnego w Jarocinie  z ekspozycjami historyczno - etnograficznymi. Ciekawym elementem Ratusza jest przepiękny witraż przedstawiający scenę związaną z legendą o Św. Marcinie - patronie pobliskiego kościoła.

Jarocin
Jarocin

Od 2006 roku codziennie w południe z Ratusza jarocińskiego ulatuje w powietrze melodia hejnału miasta. W ostatnich latach Ratusz w Jarocinie został wspaniale odnowiony i świeci dzisiaj blaskiem, dodając uroku Rynkowi, któremu również nie można odmówić urody. To wizytówka miasta!Ratusz - Muzeum Regionalne
Rynek, Jarocin

 

Jarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°58'21N, 17°30'7E
13 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację