Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Krobielowice pałac

Pałac Krobielowice

(4.4 głosów: 17)

Pałac w Krobielowicach to piękny renesansowo-barokowy obiekt znajdujący się we wsi Krobielowice leżącej 3 km od Kątów Wrocławskich i 20 km od stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Pałac znajduje się w malowniczej dolinie Bystrzycy.Historia pałacu

Początki budowli w Krobielowicach sięgają XIV wieku, kiedy stanął tu ufortyfikowany dwór. Wówczas wieś należała do rodu von Sitten. Od 1529 roku majątek przejął klasztor premonstratensów i wtedy powstał tu pałac poprzez powiększenie dworu o 3 skrzydła w stylu renesansowym. Jeszcze później po stronie południowej wybudowano fasadę i dobudowano 3 wieże w stylu barokowym. Tak pałac Krobielowice zyskał dzisiejszy wygląd przypominający zamek.

Krobielowice
Krobielowice

W XIX wieku pałac otrzymał feldmarszałek pruski Gebhart Leberecht von Blücher od króla Fryderyka Wilhelma III w uznaniu jego zasług w walce o wolność i pokonaniu Napoleona pod Waterloo. Niedługo cieszył się pałacem bo zmarł w wyniku obrażeń po upadku z konia, ale w rodzinie tej pałac pozostawał do końca II wojny światowej. W okresie powojennym pałac niszczał i popadał w ruinę.Pałac Krobielowice dzisiaj

Obecnie w pięknie odrestaurowanym pałacu mieści się hotel oraz restauracja. Z ruin podniósł go Nowozelandczyk, który jako mały chłopiec otrzymał od swej ciotecznej babci zdjęcie i rysunek pałacu Krobielowice, w którym gościła podczas I wojny światowej.

Krobielowice zamek
Krobielowice zamek

Nowozelandczyk jest spokrewniony z rodziną Blucherów czyli dawnych właścicieli obiektu i dlatego zdecydował się na przyjazd do Polski, by zobaczyć to, co pamiętał ze zdjęcia. Choć pałac był w fatalnym stanie, postanowił go kupić. Odbudowa trwała od 1992 do 1996 roku, efekty jednak są wspaniałe. Przy pałacu znajduje się też pole golfowe.Grupy zorganizowane w pałacu mogą podziwiać Muzeum Waterloo - to wystawa prywatnych zbiorów Ch. E. Vaile'a - właściciela Pałacu w Krobielowicach, która przedstawia historię bitwy pod Waterloo z 1815 roku, w której brał udział przodek właściciela Pałacu - Gebhard Leberecht von Blücher.

Pałac Krobielowice
Krobielowice 21, Kąty Wrocławskie
info@palackrobielowice.com
tel. 71/ 316-61-14
www.palackrobielowice.com

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°0'25N, 16°47'56E
30 marzec 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację