Krobielowice

Pałac Krobielowice

(4.4 głosów: 17)

Pałac w Krobielowicach to piękny renesansowo-barokowy obiekt znajdujący się we wsi Krobielowice leżącej 3 km od Kątów Wrocławskich i 20 km od stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Pałac znajduje się w malowniczej dolinie Bystrzycy.Historia pałacu

Początki budowli w Krobielowicach sięgają XIV wieku, kiedy stanął tu ufortyfikowany dwór. Wówczas wieś należała do rodu von Sitten. Od 1529 roku majątek przejął klasztor premonstratensów i wtedy powstał tu pałac poprzez powiększenie dworu o 3 skrzydła w stylu renesansowym. Jeszcze później po stronie południowej wybudowano fasadę i dobudowano 3 wieże w stylu barokowym. Tak pałac Krobielowice zyskał dzisiejszy wygląd przypominający zamek.

Krobielowice zamek
Krobielowice zamek

W XIX wieku pałac otrzymał feldmarszałek pruski Gebhart Leberecht von Blücher od króla Fryderyka Wilhelma III w uznaniu jego zasług w walce o wolność i pokonaniu Napoleona pod Waterloo. Niedługo cieszył się pałacem bo zmarł w wyniku obrażeń po upadku z konia, ale w rodzinie tej pałac pozostawał do końca II wojny światowej. W okresie powojennym pałac niszczał i popadał w ruinę.Pałac Krobielowice dzisiaj

Obecnie w pięknie odrestaurowanym pałacu mieści się hotel oraz restauracja. Z ruin podniósł go Nowozelandczyk, który jako mały chłopiec otrzymał od swej ciotecznej babci zdjęcie i rysunek pałacu Krobielowice, w którym gościła podczas I wojny światowej.

Krobielowice pałac
Krobielowice pałac

Nowozelandczyk jest spokrewniony z rodziną Blucherów czyli dawnych właścicieli obiektu i dlatego zdecydował się na przyjazd do Polski, by zobaczyć to, co pamiętał ze zdjęcia. Choć pałac był w fatalnym stanie, postanowił go kupić. Odbudowa trwała od 1992 do 1996 roku, efekty jednak są wspaniałe. Przy pałacu znajduje się też pole golfowe.Grupy zorganizowane w pałacu mogą podziwiać Muzeum Waterloo - to wystawa prywatnych zbiorów Ch. E. Vaile'a - właściciela Pałacu w Krobielowicach, która przedstawia historię bitwy pod Waterloo z 1815 roku, w której brał udział przodek właściciela Pałacu - Gebhard Leberecht von Blücher.

Krobielowice
Krobielowice

Pałac Krobielowice
Krobielowice 21, Kąty Wrocławskie
info@palackrobielowice.com
tel. 71/ 316-61-14
www.palackrobielowice.com

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°0'25N, 16°47'56E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021