Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pałac Kotulińskich

Pałac Kotulińskich w Czechowicach

(4.4 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac Kotulińskich to wspaniale odrestaurowany, XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy leżący w zacisznej dzielnicy Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach, niemal przy głównej drodze prowadzącej do Bielska.Wnętrze czechowickiego Pałacu urządzono z wielką starannością i z zachowaniem wystroju sztukatorskiego. Dziś w zabytkowym budynku mieści się luksusowy hotel i restauracja. Tym samym obiekt ten łączy w sobie funkcje nowoczesnego obiektu z unikalnym zabytkiem. 

Park i lipy

Pałac otacza piękny zabytkowy park, w którym rosną okazałe drzewostany z charakterystycznymi lipami drobnolistnymi. Kształt tym niezwykłym drzewom nadali ogrodnicy 200 lat temu, miały one przypominać świeczniki tworząc unikatowe alejki.Lipy przy Pałacu Kotulińskich w Czechowicach przetrwały do dziś w niezmienionej formie, dzięki czemu rezydencja jest prawdziwą perełką architektoniczno-przyrodniczą. W Parku dodatkowo stanęły tablice informacyjne mówiące o przyrodzie tego miejsca.

Park przy pałacu
Pałac Kotulińskich Czechowice Dziedzice
Pałac Kotulińskich

Pałac Kotulińskich Hotel
ul. Zamkowa 2, Czechowice-Dziedzice
tel. 698-303-560
hotel@palackotulinskich.pl
www.palackotulinskich.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°53'25N, 19°0'0E
14 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację