Pałac Kotulińskich w Czechowicach

Pałac Kotulińskich Czechowice Dziedzice
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Pałac Kotulińskich to wspaniale odrestaurowany, XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy leżący w zacisznej dzielnicy Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach, niemal przy głównej drodze prowadzącej do Bielska.

Wnętrze czechowickiego Pałacu urządzono z wielką starannością i z zachowaniem wystroju sztukatorskiego. Dziś w zabytkowym budynku mieści się luksusowy hotel i restauracja. Tym samym obiekt ten łączy w sobie funkcje nowoczesnego obiektu z unikalnym zabytkiem. 

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich

Park i lipy

Pałac otacza piękny zabytkowy park, w którym rosną okazałe drzewostany z charakterystycznymi lipami drobnolistnymi. Kształt tym niezwykłym drzewom nadali ogrodnicy 200 lat temu, miały one przypominać świeczniki tworząc unikatowe alejki.

Lipy przy Pałacu Kotulińskich w Czechowicach przetrwały do dziś w niezmienionej formie, dzięki czemu rezydencja jest prawdziwą perełką architektoniczno-przyrodniczą. W Parku dodatkowo stanęły tablice informacyjne mówiące o przyrodzie tego miejsca.

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich

Pałac Kotulińskich Hotel
ul. Zamkowa 2, Czechowice-Dziedzice
tel. 698-303-560
hotel@palackotulinskich.pl
www.palackotulinskich.pl

Informacje praktyczne

Zamknięte

Noclegi w Bielsku-Białej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Pałac w Czechowicach
Park przy pałacu
(4.4 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024