Pałac Kotulińskich w Czechowicach

Pałac Kotulińskich w Czechowicach
49°53'25" N, 19°0'0" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Pałac Kotulińskich to wspaniale odrestaurowany, XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy leżący w zacisznej dzielnicy Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach, niemal przy głównej drodze prowadzącej do Bielska.Wnętrze czechowickiego Pałacu urządzono z wielką starannością i z zachowaniem wystroju sztukatorskiego. Dziś w zabytkowym budynku mieści się luksusowy hotel i restauracja. Tym samym obiekt ten łączy w sobie funkcje nowoczesnego obiektu z unikalnym zabytkiem. 

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich

Park i lipy

Pałac otacza piękny zabytkowy park, w którym rosną okazałe drzewostany z charakterystycznymi lipami drobnolistnymi. Kształt tym niezwykłym drzewom nadali ogrodnicy 200 lat temu, miały one przypominać świeczniki tworząc unikatowe alejki.

Lipy przy Pałacu Kotulińskich w Czechowicach przetrwały do dziś w niezmienionej formie, dzięki czemu rezydencja jest prawdziwą perełką architektoniczno-przyrodniczą. W Parku dodatkowo stanęły tablice informacyjne mówiące o przyrodzie tego miejsca.

Pałac w Czechowicach
Park przy pałacu


Pałac Kotulińskich Hotel
ul. Zamkowa 2, Czechowice-Dziedzice
tel. 698-303-560
hotel@palackotulinskich.pl
www.palackotulinskich.pl

Pałac Kotulińskich Czechowice Dziedzice

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021