Pałac Kotulińskich Czechowice Dziedzice

Pałac Kotulińskich w Czechowicach

(4.4 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pałac Kotulińskich to wspaniale odrestaurowany, XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy leżący w zacisznej dzielnicy Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach, niemal przy głównej drodze prowadzącej do Bielska.

Wnętrze czechowickiego Pałacu urządzono z wielką starannością i z zachowaniem wystroju sztukatorskiego. Dziś w zabytkowym budynku mieści się luksusowy hotel i restauracja. Tym samym obiekt ten łączy w sobie funkcje nowoczesnego obiektu z unikalnym zabytkiem. 

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich


Park i lipy

Pałac otacza piękny zabytkowy park, w którym rosną okazałe drzewostany z charakterystycznymi lipami drobnolistnymi. Kształt tym niezwykłym drzewom nadali ogrodnicy 200 lat temu, miały one przypominać świeczniki tworząc unikatowe alejki.

Lipy przy Pałacu Kotulińskich w Czechowicach przetrwały do dziś w niezmienionej formie, dzięki czemu rezydencja jest prawdziwą perełką architektoniczno-przyrodniczą. W Parku dodatkowo stanęły tablice informacyjne mówiące o przyrodzie tego miejsca.

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich

Pałac Kotulińskich Hotel
ul. Zamkowa 2, Czechowice-Dziedzice
tel. 698-303-560
hotel@palackotulinskich.pl
www.palackotulinskich.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pałac w Czechowicach
Park przy pałacu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023