Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
49°34'15" N, 19°38'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Orawski Park Etnograficzny to wspaniały skansen we wsi Zubrzyca Górna, leżacy przy drodze nr 957, biegnącej z Nowego Targu do Zawoi. Przy skansenie zlokalizowany jest bezpłatny parking, a na nim często można kupić oscypki i regionalne pamiątki. Skansen w Zubrzycy leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.Historia Skansenu w Zubrzycy

Park Etnograficzny powstał za sprawą sławnego rodu orawskiego - Moniaków, którzy podarowali państwu polskiemu drewniany dwór, który obrazuje życie drobnej warstwy szlacheckiej. Wokół niego zrekonstruowano chałupy orawskie, w których podziwiać dziś można dawne wyposażenie oraz inne zabudowania, jak kuźnia ,tartak, a nawet pasieka kryjąca 13 uli.

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Projekty Skansenu

Korzystając ze środków unijnych, Skansen w Zubrzycy Górnej stale się rozwija, np. są plany przeniesienia do Parku Etnohgraficznego drewnianego kościoła z Tokarni, wraz z dzwonnicą i ogrodzeniem czy remizy z Harkabuza. Prowadzone są też remonty już istniejących tutaj zabytków oraz poprawa infrastruktury - alejek i dróg.

Lekcje muzealne

Dla grup zorganizowanych w Skansenie prowadzone są bardzo ciekawe lekcje muzealne, podczas których można samemu upiec chleb, wykonać tradycyjne ozdoby z bibuły czy namalować obraz na szkle.

Zubrzyca Górna - Orawski Park Etnograficzny
Skansen w Zubrzycy
Izba Borowego


Orawski Park Etnograficzny
Zubrzyca Górna
tel. 18/ 285-27-09
biuro@orawa.eu
www.orawa.eu
Godziny zwiedzania: codziennie 9.00 - 14.30-19.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 12 zł (Fragment Skansenu: 11 zł i 7 zł).

Święto Borówki

Zawoja noclegi

Zawoja to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021