Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

(4.4 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Orawski Park Etnograficzny to wspaniały skansen we wsi Zubrzyca Górna, leżacy przy drodze nr 957, biegnącej z Nowego Targu do Zawoi. Przy skansenie zlokalizowany jest bezpłatny parking, a na nim często można kupić oscypki i regionalne pamiątki. Skansen w Zubrzycy leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.Historia Skansenu w Zubrzycy

Park Etnograficzny powstał za sprawą sławnego rodu orawskiego - Moniaków, którzy podarowali państwu polskiemu drewniany dwór, który obrazuje życie drobnej warstwy szlacheckiej. Wokół niego zrekonstruowano chałupy orawskie, w których podziwiać dziś można dawne wyposażenie oraz inne zabudowania, jak kuźnia ,tartak, a nawet pasieka kryjąca 13 uli.

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Projekty Skansenu

Korzystając ze środków unijnych, Skansen w Zubrzycy Górnej stale się rozwija, np. są plany przeniesienia do Parku Etnohgraficznego drewnianego kościoła z Tokarni, wraz z dzwonnicą i ogrodzeniem czy remizy z Harkabuza. Prowadzone są też remonty już istniejących tutaj zabytków oraz poprawa infrastruktury - alejek i dróg.Lekcje muzealne

Dla grup zorganizowanych w Skansenie prowadzone są bardzo ciekawe lekcje muzealne, podczas których można samemu upiec chleb, wykonać tradycyjne ozdoby z bibuły czy namalować obraz na szkle.

Zubrzyca Górna - Orawski Park Etnograficzny
Zubrzyca Górna - Orawski Park Etnograficzny

Orawski Park Etnograficzny
Zubrzyca Górna
tel. 18/ 285-27-09
biuro@orawa.eu
www.orawa.eu
Godziny zwiedzania: codziennie 9.00 - 14.30-19.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 12 zł (Fragment Skansenu: 11 zł i 7 zł).Skansen w Zubrzycy
Izba Borowego
Święto Borówki

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Zawoja noclegi

Zawoja to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°34'15N, 19°38'5E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021