Rynek w Suchej Beskidzkiej - Karczma Rzym, Anna Piernikarczyk

Karczma Rzym to niewątpliwie najsłynniejsza atrakcja Suchej Beskidzkiej, chętnie odwiedzana przez turystów, choć niekoniecznie po to, by tu zjeść, bo za sławą podążają również i ceny :) Tak czy owak serwuje się tutaj oryginalnie nazywane specjały: Mikstura Szatańska, Diablik Twardowskiego czy Napitek Zbójnicki, których mimo wszystko warto spróbować.Karczma Rzym to zabytkowa drewniana budowla z dużym czterospadowym, gontowym dachem, wysuniętym w formie arkadowego podcienia opartego na słupach. Z centralnie usytuowanej sieni na lewo wchodzi się do restauracji, a na prawo do kawiarni. Wnętrza drewniane pięknie ozdobione są ręcznymi wyrobami, które można tu zakupić wraz z pamiątkami z Suchej i regionu. 

Karczma Rzym w Suchej

Karczma w Suchej Beskidzkiej powstała najpewniej w XVIII wieku, w miejscu odbywania się jarmarków. Nazwa nawiązuje do ballady A. Mickiewicza i została nadana później. W pobliżu koniecznie trzeba odwiedzić też renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej.

Suska Karczma Rzym leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Karczma Rzym

Karczma Rzym
Rynek, Sucha Beskidzka

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°44'33" N, 19°36'4" E
Małopolskie
2016-06-24
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-01-28 na
Rozumiem ;)