Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie

Zdjęcia (7)

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa to unikatowy skansen parowozów - niezwykła atrakcja dla turystów. Jaworzyna to najstarszy węzeł kolejowy w Polsce, zachowała się tutaj największa zachowana na Dolnym Śląsku parowozownia wachlarzowa z zabytkowym taborem kolejowym i unikalnymi eksponatami związanymi z kolenictwem.Tabor kolejowy w Jaworzynie

Muzeum w Jaworzynie udostępnia turystom zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy złożony z ponad 50 lokomotyw (pochodzenia polskiego, niemieckiego, austryjackiego, angielskiego oraz amerykańskiego), około 50 wagonów, żurawi kolejowych i pługu odśnieżnego.

Poza taborem kolejowym Muzeum prezentuje inne niezwykłe eksponaty - maszynę parową, dźwig, urządzenia dawnej drukarni i inne. Ponadto uruchomiona została makieta kolejowa w skali H0 sterowana autentycznymi urządzeniami zabezpieczenia ruchu kolejowego w Polsce. Muzeum organizuje też przejazdy zabytkowym taborem kolejowym. Lokomotywa parowa TKt48-18 oraz zabytkowe wagony osobowe ruszają w różne trasy po Dolnym Śląsku, to całodniowe wycieczki, które zorganizować można w porozumieniu z Muzeum.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul. Towarowa 4, Jaworzyna Śląska
tel. 74/ 637-43-30, 692-407-401
muzeum@muzeumtechniki.pl
www.muzeumtechniki.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2019-04-04 13:08:42

Jak każde muzeum - na pewno warto zwiedzić, najlepiej z dziećmi żeby dowiedziały się czegoś o historii - w tym przypadku o rozwoju kolei. 

2019-03-24 05:50:05

Świetne miejsce dla dorosłych i dla dzieci. Po cały opis zapraszam na blog

https://www.atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl/2018/07/muzeum-kolejnictwa-jaworzyna-slaska.html?m=1

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: