Muzeum Powiatowe w Nysie

Muzeum Powiatowe w Nysie

(4.5 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum w Nysie powstało w 1897 roku jako pierwsza tego typu placówka na Górnym Śląsku. Siedzibą początkowo był barokowy pałacyk - tzw. Stara Komendantura. Po wojnie ocalałe zbiory przeniesiowno do gimnazjum "Carolinum", a następnie do secesyjnej kamienicy przy ul. Marcinkowskiego.Stale wzbogacane zbiory straciły z czasem charakter lokalny, więc w 1964 roku placówkę podniesiono do rangi muzeum regionalnego.

Muzeum Powiatowe w Nysie
Muzeum Powiatowe w Nysie

Pałac Biskupów

Od 1984 roku siedzibą Muzeum w Nysie jest barokowy pałac biskupów wrocławskich, zaliczany do wysokiej klasy zabytków architektury barokowej. Muzeum gromadzi zbiory w dwóch działach: Archeologii Sztuki oraz Rzemiosła Artystycznego.Najcenniejsze zabytki archeologiczne pochodzą z badań na terenie śródmieścia Nysy, a datowane są na XII-XV wiek. Do najciekawszych eksponatów, obok naczyń ceramicznych, zaliczyć należy kolekcję średniowiecznych pucharów szklanych oraz wyroby rzemieślnicze ze skóry, metalu i drewna.

Muzeum Powiatowe w Nysie
Muzeum Powiatowe w Nysie

Muzeum Powiatowe w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 11, Nysa
tel. 77/ 435-50-10 
info@muzeum.nysa.pl
www.muzeum.nysa.pl
Czynne: wt-pt 9.00-15.00, sb-nd 10.00-15.00, pn nieczynne, W okresie czerwiec-wrzesień w środy czynne 9.00-17.30, w środę wstęp bezpłatny!Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:45
  • środa: 09:00–17:30
  • czwartek: 09:00–15:45
  • piątek: 09:00–15:45
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–15:00

Muzeum Powiatowe w Nysie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Nysy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzeum Powiatowe w Nysie
Muzeum Powiatowe w Nysie
Muzeum w Nysie
Muzeum Powiatowe w Nysie
Nysa
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°28'26N, 17°20'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021