Muzeum Powiatowe w Nysie

Muzeum Powiatowe w Nysie

(4.5 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum w Nysie powstało w 1897 roku jako pierwsza tego typu placówka na Górnym Śląsku. Siedzibą początkowo był barokowy pałacyk - tzw. Stara Komendantura. Po wojnie ocalałe zbiory przeniesiowno do gimnazjum "Carolinum", a następnie do secesyjnej kamienicy przy ul. Marcinkowskiego.Stale wzbogacane zbiory straciły z czasem charakter lokalny, więc w 1964 roku placówkę podniesiono do rangi muzeum regionalnego.

Muzeum Powiatowe w Nysie
Muzeum Powiatowe w Nysie

Pałac Biskupów

Od 1984 roku siedzibą Muzeum w Nysie jest barokowy pałac biskupów wrocławskich, zaliczany do wysokiej klasy zabytków architektury barokowej. Muzeum gromadzi zbiory w dwóch działach: Archeologii Sztuki oraz Rzemiosła Artystycznego.Najcenniejsze zabytki archeologiczne pochodzą z badań na terenie śródmieścia Nysy, a datowane są na XII-XV wiek. Do najciekawszych eksponatów, obok naczyń ceramicznych, zaliczyć należy kolekcję średniowiecznych pucharów szklanych oraz wyroby rzemieślnicze ze skóry, metalu i drewna.

Muzeum Powiatowe w Nysie
Muzeum Powiatowe w Nysie
Muzeum w Nysie

Muzeum Powiatowe w Nysie
ul. Biskupa Jarosława 11, Nysa
tel. 77/ 435-50-10 
info@muzeum.nysa.pl
www.muzeum.nysa.pl
Czynne: wt-pt 9.00-15.00, sb-nd 10.00-15.00, pn nieczynne, W okresie czerwiec-wrzesień w środy czynne 9.00-17.30, w środę wstęp bezpłatny!Muzeum Powiatowe w Nysie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:45
  • środa: 09:00–17:30
  • czwartek: 09:00–15:45
  • piątek: 09:00–15:45
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–15:00

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°28'26N, 17°20'14E
02 czerwiec 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację