Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza
Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, Wrocław
tel. 71/ 755-06-00
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/

51°6'37" N, 17°1'49" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok: pn nieczynne
wt-nd: 10.00-16.00
Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł, rodzinny 20 zł
Czas zwiedzania około 1,5 h
Tylko z przewodnikiem
Parking: brak

Każdy Polak powinien tu zajrzeć

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu to miejsce, które powinien odwiedzić każdy Polak, ze względu na naszą narodową historię i kulturę, ale także dążenie do wolności. Muzeum mieści się przy słynnym wrocławskim Rynku, w jednej z najpiękniejszych kamienic miasta - Pod Złotym Słońcem. To ważne miejsce historii i koniecznie odwiedź je będąc we Wrocławiu.Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu istnieje od 2016 roku, to obecnie najnowsza i zarazem najnowocześniejsza część Ossolineum, które na dobre przeniosło się do Wrocławia z Lwowa. W Muzeum prezentuje się często wystawy czasowe, ale oczywiście na szczególną uwagę zasługują tu dwie wystawy stałe - "Rękopis Pana Tadeusza" i "Misja: Polska".

Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza

Rękopis Pana Tadeusza

Ta wystawa stała opowiada o powstaniu tej niezwykłej książki, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy. Zobaczysz tu jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego arcydzieła w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanych i skomentowanych przez ponad sto aplikacji i prezentacji multimedialnych. To ślad walki o niepodległą ojczyznę.

Misja: Polska

Nie mniej ważna i wymowna jest druga wystawa stała - „Misja: Polska”, przenosząca romantyczną ideę wolności w ciężkie realia II wojny światowej i czasów powojennych. Prezentuje ona życiorysy Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego - bardzo ważnych postaci dla Polski, będących uosobieniem pokolenia, które dorastało w wolnej Polsce, po 123 latach zaborów. Niestety w 1939 roku stanęli przed koniecznością walki, najpierw o niepodległość, a później suwerenną obecność Polski w nowoczesnej Europie. Obaj świadkowie tej historii przekazali Ossolineum bezcenne zbiory i dzieła dokumentujące ich losy.

Muzeum Pana Tadeusza
Misja: Polska
Misja: Polska


Misja: Polska Muzeum Pana Tadeusza Misja: Polska Misja: Polska Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza Muzeum Pana Tadeusza wystawa czasowa wystawa czasowa wystawa czasowa

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020