Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu to miejsce, które powinien odwiedzić każdy Polak, ze względu na naszą narodową historię i kulturę, ale także dążenie do wolności. Muzeum mieści się przy słynnym wrocławskim Rynku, w jednej z najpiękniejszych kamienic miasta - Pod Złotym Słońcem. To ważne miejsce historii i koniecznie odwiedź je będąc we Wrocławiu. Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu istnieje od 2016 roku, to obecnie najnowsza i zarazem najnowocześniejsza część Ossolineum, które na dobre przeniosło się do Wrocławia z Lwowa. W Muzeum prezentuje się często wystawy czasowe, ale oczywiście na szczególną uwagę zasługują tu dwie wystawy stałe - "Rękopis Pana Tadeusza" i "Misja: Polska".Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza - Rękopis

Ta wystawa stała opowiada o powstaniu tej niezwykłej książki, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy. Zobaczysz tu jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego arcydzieła w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanych i skomentowanych przez ponad sto aplikacji i prezentacji multimedialnych. To ślad walki o niepodległą ojczyznę.

Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza

Misja: Polska

Nie mniej ważna i wymowna jest druga wystawa stała - „Misja: Polska”, przenosząca romantyczną ideę wolności w ciężkie realia II wojny światowej i czasów powojennych. Prezentuje ona życiorysy Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego - bardzo ważnych postaci dla Polski, będących uosobieniem pokolenia, które dorastało w wolnej Polsce, po 123 latach zaborów. Niestety w 1939 roku stanęli przed koniecznością walki, najpierw o niepodległość, a później suwerenną obecność Polski w nowoczesnej Europie. Obaj świadkowie tej historii przekazali Ossolineum bezcenne zbiory i dzieła dokumentujące ich losy.Misja: Polska
Misja: Polska
Misja: Polska
Misja: Polska

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok: pn nieczynne
wt-nd: 10.00-16.00
Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł, rodzinny 20 zł
Czas zwiedzania około 1,5 h
Tylko z przewodnikiem
Parking: brak

Adres

Muzeum Pana Tadeusza
Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, Wrocław
tel. 71/ 755-06-00
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/

GPS: 51°6'37N, 17°1'49E

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wrocławia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Misja: Polska
Muzeum Pana Tadeusza
Misja: Polska
Misja: Polska
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
wystawa czasowa
wystawa czasowa
wystawa czasowa
51°6'37N, 17°1'49E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Muzeum Pana Tadeusza odwiedzaliśmy po pandemicznym zamknięciu, mam wrażenie że wystawa związana z Panem Tadeuszem jeszcze wymagała wykończenia, ale część Misja: Polska jest dobrze przygotowana

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu na blogu

Muzealne hity Wrocławia!

Wiem, że to niemożliwe, by poznać Muzea we Wrocławiu w 1 dzień, bo oferta muzealna tego miasta jest bardzo bogata, ale my mieliśmy właśnie takie zadanie 🙂 I udało zrobić się sporo. Poznaliśmy miejsca idealne dla dzieci, ale też takie z dużo bardziej poważną tematyką. Dla każdego coś cennego 🙂

Zapraszam Cię do mojej opowieści o czterech wrocławskich Muzeach, tak różnych, jak dzień i noc! Muzeum Pana Tadeusza, Kolejkowo, Centrum Zajezdnia i Hydropolis czyli muzealne hity Wrocławia! Które z nich już odwiedziłeś? Które podoba Ci się najbardziej?

13 sierpień 2020 14:30
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021