Muzeum Historii Tarnowa

Muzeum Historii Tarnowa

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Rynku w Tarnowie

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu to oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Siedzibę ma na Rynku, w dwóch pięknych, renesansowych kamieniczkach jeszcze z XVI wieku. Mocno przyciągają uwagę na głównym placu miasta, ponieważ jako nieliczne zachowały podcienia. Mieszczą się w pierzei północnej, pod numerami 20 i 21.Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa

Tradycja i nowoczesność

Warto wstąpić do muzeum, bo jest bardzo ciekawe, łączy tradycję i nowoczesność. W tych zabytkowych wnętrzach, kapiących historią zaskoczy Cię sporo nowoczesnych rozwiązań i ciekawostek. Stare i nowe w jednym, to dobry pomysł, bo technologia na pewno przybliży to miejsce młodszemu pokoleniu. W ciekawy sposób jest tutaj przedstawiona historia miasta, przemawiają do nas nie tylko eksponaty, ale i ruchome obrazy, przenoszące do bardziej lub mniej odległych chwil z przeszłości Tarnowa. 

Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa

Kataryniarz w Tarnowie

To właśnie w tym Muzeum bilety kasuje się w specjalnych kasownikach, by na końcu usłyszeć dzięki temu hymn kataryniarza, którego pomnik stoi za Wielkimi Schodami w Tarnowie. Dla nas dorosłych była to fajna ciekawostka i atrakcja, a co dopiero dla dzieci odwiedzających muzeum, to fajny sposób na ich aktywizację i zachęcenie do przemierzania kolejnych sal i poznawania historii Tarnowa.Muzeum Historii Tarnowa - kasowniki na bilety
Muzeum Historii Tarnowa - kasowniki na bilety
Muzeum Historii Tarnowa - kataryniarz
Muzeum Historii Tarnowa - kataryniarz

Kataryniarz stał się swoistym przewodnikiem po Muzeum Historii. Zaprasza do wędrówki przez ścieżkę wytyczoną przez perforowaną taśmę katarynki, a podążając nią trafisz do kolejnych pomieszczeń z cennymi obiektami z przeszłości tej ziemi. Na przykład sala "pod orłem" odsłoni przed nami cenne dokumenty pergaminowe, zaś w zbrojowni zobaczysz średniowieczne miecze. Są też czasy prehistoryczne w piwnicy. Ciekawym pomysłem jest wagon tramwaju tarnowskiego czyli popularnej biedronki. Z jego "okien" zobaczysz na fotografiach stary Tarnów. Nie pominięto też II wojny światowej.

Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa
Muzeum Historii Tarnowa

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn i sb nieczynne
wt, śr i pt 9.00–15.00
czw 9.00–17.00, nd 11.00-15.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 16 zł

Adres

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu
Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie
Rynek 20-21, Tarnów
tel. 14/ 639-08-65
https://muzeum.tarnow.pl

GPS: 50°0'46N, 20°59'18E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°0'46N, 20°59'18E
26 luty 2021
26 luty 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
26 luty 2021 11:30
Przypadło mi do gustu Muzeum Historii Tarnowa, bo mieści się w starych, ceglanych kamienicach, z pięknymi elementami architektury, ale i sama wystawa jest bardzo ciekawie zaaranżowana, w nowym stylu, warto zobaczyć na własne oczy 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację