Mogielica (1171 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, należący tym samym do Korony Gór Polski. Wznosi się on ponad ciekawą wioską Słopnice.Ze szczytu i z licznych polan podziwiać można wspaniałe, niezwykle szerokie widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, a nawet Tatry. Gdy na szczycie Mogielicy wybudowano wieżę widokową, atrakcyjność tego miejsca znacznie wzrosła i pojawiło się tutaj więcej turystów. Od wielu lat w sierpniu na szczycie Mogielicy organizowany jest Złaz turystyczny - Mogielica.

Wieża widokowa na Mogielicy

Dojście na Mogielicę

- szlak zielony, z przełęczy Ostrej przez Cichoń i Przełęcz Słopnicką, 3 h

- szlak niebieski, z Jurkowa, 2,45 h

A na wieży :)
Mogielica
Widoki z przed szczycia Mogielicy

- szlak żółty, z Tymbarku, 5 h- szlak papieski, z Limanowej przez Skiełek, Ostrą, Cichoń, Przełęcz Słopnicką

Widoki z przed szczycia Mogielicy

- trasa narciarstwa biegowego okalająca Mogielicę, początek z przełęczy Słopnickiej, Półrzeczek, Przełęczy Rydza-Śmigłego lub osiedla Podmogielica

 

Na Mogielnicy
Mogielica w Beskidzie Wyspowym
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020