Szczyt Mogielicy, DoRi

Mogielica w Beskidzie Wyspowym

(4.6 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Mogielica (1171 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, należący tym samym do Korony Gór Polski. Wznosi się on ponad ciekawą wioską Słopnice.Ze szczytu i z licznych polan podziwiać można wspaniałe, niezwykle szerokie widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, a nawet Tatry. Gdy na szczycie Mogielicy wybudowano wieżę widokową, atrakcyjność tego miejsca znacznie wzrosła i pojawiło się tutaj więcej turystów. Od wielu lat w sierpniu na szczycie Mogielicy organizowany jest Złaz turystyczny - Mogielica.

Wieża widokowa na Mogielicy, DoRi
Wieża widokowa na Mogielicy, DoRi

Dojście na Mogielicę

- szlak zielony, z przełęczy Ostrej przez Cichoń i Przełęcz Słopnicką, 3 h- szlak niebieski, z Jurkowa, 2,45 h

A na wieży :), DoRi
A na wieży :), DoRi

- szlak żółty, z Tymbarku, 5 h- szlak papieski, z Limanowej przez Skiełek, Ostrą, Cichoń, Przełęcz Słopnicką

Mogielica, DoRi
Widoki z przed szczycia Mogielicy, DoRi
Widoki z przed szczycia Mogielicy, DoRi

- trasa narciarstwa biegowego okalająca Mogielicę, początek z przełęczy Słopnickiej, Półrzeczek, Przełęczy Rydza-Śmigłego lub osiedla Podmogielica

 

Na Mogielnicy, Tadeusz Walkowicz
Na Mogielnicy, Tadeusz Walkowicz

Mogielica w Beskidzie Wyspowym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Limanowej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Limanowa noclegi

Limanowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mogielica w Beskidzie Wyspowym, Tadeusz Walkowicz
Limanowa Słopnice
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe szczyty
49°39'18N, 20°16'36E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021