Chróścina kościół

Kościół w Chróścinie Opolskiej

(5 głosów: 1)

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej stał w tym miejscu już w 1371 roku, a w 1417 roku wrocławski biskup - Wacław Piastowicz ufundował tu ołtarz główny. W latach 1792-93, po pożarze, świątynia została odbudowana z wykorzystaniem ocalałych, starych murów. Zyskała tym samym obecny, klasycystyczny wygląd.Kościół w Chróścinie jest murowany z cegły, otynkowany i orientowany na wschód, jak wszystkie kościoły gotyckie, zbudowane w czasach średniowiecza. Prezbiterium kościoła zbliżone jest do kwadratu i zamknięte prostą ścianą o ściętych narożach.

Chróścina
Chróścina

Przed kościołem od strony południowej stoi prawdziwy rarytas - gotycka dzwonnica złożona z trzech kondygnacji, która stanowi zarazem bramę prowadzącą na teren kościelny oraz na cmentarz. Pochodzi ona z XV wieku, a górna część została w XX stuleciu zrekonstruowana.W pobliżu warto zobaczyć zabytkowy dwór w Chróścinie, w którym dziś mieści się Zespół Szkół.

Chróścina dzwonnica gotycka
Chróścina dzwonnica gotycka

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła
ul. Kościelna 2, Chróścina Opolska
http://parafia.mechnice.plChróścina Opolska noclegi

Chróścina Opolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chróścina Opolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°39'57N, 17°48'52E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021