Chróścina dzwonnica gotycka

Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej

(5 głosów: 1)

Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej to perełka średniowiecznego budownictwa sakralnego, zagubiona w niewielkiej wiosce położonej około 8 km na zachód od Opola. Stoi ona dumnie przed klasycystycznym kościołem Św. Apostołów Piotra i Pawła i stanowi zarazem bramę prowadzącą na teren przykościelny z niewielkim cmentarzem.Dzwonnicę w Chróścinie zbudowano w XV wieku, a w efekcie zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie ostatnich stuleci, w XX wieku górna część dzwonnicy została zrekonstruowana. Odnowiono wówczas hełm oraz schody prowadzące na górną kondygnację.

Chróścina
Chróścina

Dzwonnica jest dość wysoka i przysadzista, ma 3 kondygnacje, z których dwie dolne są murowane z rudy darniowej, a trzecią buduje cegła o układzie polskim. Dzwonnica w Chróścinie została zaprojektowana na rzucie kwadratu. To ciekawy zabytek odległej już przeszłości.Niedaleko warto zobaczyć zabytkowy dwór zbudowany w ciekawym stylu szwajcarskim. Obecnie w zadbanym dworku mieści się Zespół Szkół.

Chróścina
Chróścina

Gotycka dzwonnica
ul. Kościelna, Chróścina Opolska 

Chróścina Opolska noclegi

Chróścina Opolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chróścina Opolska Opolszczyzna
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
gotyckie dzwonnice
50°39'57N, 17°48'51E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021