Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej

Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej

Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej to perełka średniowiecznego budownictwa sakralnego, zagubiona w niewielkiej wiosce położonej około 8 km na zachód od Opola. Stoi ona dumnie przed klasycystycznym kościołem Św. Apostołów Piotra i Pawła i stanowi zarazem bramę prowadzącą na teren przykościelny z niewielkim cmentarzem.Dzwonnicę w Chróścinie zbudowano w XV wieku, a w efekcie zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie ostatnich stuleci, w XX wieku górna część dzwonnicy została zrekonstruowana. Odnowiono wówczas hełm oraz schody prowadzące na górną kondygnację.

Chróścina
Chróścina

Dzwonnica jest dość wysoka i przysadzista, ma 3 kondygnacje, z których dwie dolne są murowane z rudy darniowej, a trzecią buduje cegła o układzie polskim. Dzwonnica w Chróścinie została zaprojektowana na rzucie kwadratu. To ciekawy zabytek odległej już przeszłości.

Niedaleko warto zobaczyć zabytkowy dwór zbudowany w ciekawym stylu szwajcarskim. Obecnie w zadbanym dworku mieści się Zespół Szkół.

Chróścina
Chróścina


Gotycka dzwonnica
ul. Kościelna, Chróścina Opolska

 Chróścina Opolska noclegi

Chróścina Opolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021