Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej

Chróścina dzwonnica gotycka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej to perełka średniowiecznego budownictwa sakralnego, zagubiona w niewielkiej wiosce położonej około 8 km na zachód od Opola. Stoi ona dumnie przed klasycystycznym kościołem Św. Apostołów Piotra i Pawła i stanowi zarazem bramę prowadzącą na teren przykościelny z niewielkim cmentarzem.

Dzwonnicę w Chróścinie zbudowano w XV wieku, a w efekcie zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie ostatnich stuleci, w XX wieku górna część dzwonnicy została zrekonstruowana. Odnowiono wówczas hełm oraz schody prowadzące na górną kondygnację.

Chróścina
Chróścina


Dzwonnica jest dość wysoka i przysadzista, ma 3 kondygnacje, z których dwie dolne są murowane z rudy darniowej, a trzecią buduje cegła o układzie polskim. Dzwonnica w Chróścinie została zaprojektowana na rzucie kwadratu. To ciekawy zabytek odległej już przeszłości.

Niedaleko warto zobaczyć zabytkowy dwór zbudowany w ciekawym stylu szwajcarskim. Obecnie w zadbanym dworku mieści się Zespół Szkół.

Chróścina
Chróścina

Gotycka dzwonnica
ul. Kościelna, Chróścina Opolska

 Noclegi w

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024