Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Chróścina dzwonnica gotycka

Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej

(5 głosów: 1)

Gotycka dzwonnica w Chróścinie Opolskiej to perełka średniowiecznego budownictwa sakralnego, zagubiona w niewielkiej wiosce położonej około 8 km na zachód od Opola. Stoi ona dumnie przed klasycystycznym kościołem Św. Apostołów Piotra i Pawła i stanowi zarazem bramę prowadzącą na teren przykościelny z niewielkim cmentarzem.Dzwonnicę w Chróścinie zbudowano w XV wieku, a w efekcie zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie ostatnich stuleci, w XX wieku górna część dzwonnicy została zrekonstruowana. Odnowiono wówczas hełm oraz schody prowadzące na górną kondygnację.

Chróścina
Chróścina

Dzwonnica jest dość wysoka i przysadzista, ma 3 kondygnacje, z których dwie dolne są murowane z rudy darniowej, a trzecią buduje cegła o układzie polskim. Dzwonnica w Chróścinie została zaprojektowana na rzucie kwadratu. To ciekawy zabytek odległej już przeszłości.Niedaleko warto zobaczyć zabytkowy dwór zbudowany w ciekawym stylu szwajcarskim. Obecnie w zadbanym dworku mieści się Zespół Szkół.

Gotycka dzwonnica
ul. Kościelna, Chróścina Opolska 

Chróścina Opolska noclegi

Chróścina Opolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chróścina Opolska Opolszczyzna
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
gotyckie dzwonnice
50°39'57N, 17°48'51E
04 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację