Chróścina dzwonnica gotycka

Chróścina Opolska

(5 głosów: 2)

Chróścina Opolska to niewielka, historyczna miejscowość w województwie opolskim, leżąca nieco na zachód od stolicy regionu - Opola, przy drodze nr 435.Chróścina znana jest od dawna, pierwsza o niej wzmianka pochodzi już z 1223 roku, a w 1274 roku książę opolski Władysław nadał wsi przywilej lokacyjny na prawie niemieckim. W XIV wieku powstał tu najprawdopodobniej pierwszy kościół.

Chróścina kościół
Chróścina kościół

Zabytki w Chróścinie

- Gotycka dzwonnica, ul. Kościelna - przed kościołem Św. Piotra i Pawła stoi piękna, zabytkowa dzwonnica, pochodząca jeszcze z XV wieku, najstarsze są partie dolne budowli, hełm został zrekonstruowany w XX wieku- Kościół Św. Piotra i Pawła, ul. Kościelna - klasycystyczny kościół zyskał taką formę w latach 1792-93, po odbudowie po pożarze, część murów jest znacznie starsza, a wyposażenie świątyni jest późnobarokowe, pochodzi z XVIII oraz z XIX wieku

Chróścina
Chróścina

- Zabytkowy dwór, ul. Niemodlińska - dawny dworek Szymońskiego to ciekawa budowla w stylu szwajcarskim z około 1889 roku, powstała dla ówczesnego właściciela - Tadeusza Szymońskiego, obecnie w dworku mieści się Zespół Szkół w ChróścinieChróścina
Chróścina
Chróścina ciekawa zabudowa
Chróścina pałac a dziś szkola
Chróścina kładka
Chróścina
Chróścina

Chróścina Opolska noclegi

Chróścina Opolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'57N, 17°48'52E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021