Ziębice kościół Św. Jerzego

Kościół Św. Jerzego w Ziębicach

(4.4 głosów: 5)

Sanktuarium Męki Pańskiej w Ziębicach to kościół Św. Jerzego, stojący przy placu Jana Pawła II, nieopodal Rynku. Świątynia nosi miano Bazyliki Mniejszej.Kościół Św. Jerzego to najstarszy i zarazem najcenniejszy zabytek Ziębic, powstały z połączenia wczesnogotyckiej hali z lat 1265-75 i późnogotyckiego prezbiterium z okresu 1477-1504 roku. Późniejsze przebudowy świątyni nie zatarły pierwotnych elementów, w efekcie czego zabytek do dziś stanowi wspaniałe połączenie różnych stylów - gotyckiego, renesansowego, barokowego oraz rokoka.

Wystrój sanktuarium w Ziębicach

We wnętrzu kościoła Św. Jerzego uwagę zwracają dwa skrzydła ołtarzowe z początków XVI stulecia, 2 gotyckie krucyfiksy, późnogotyckie tabernakulum kamienne, XVI-wieczny rzeźbiony tryptyk oraz kamienna ambona z 1595 roku. Ściany prezbiterium zdobią natomiast XV-wieczne freski ze scenami z życia Chrystusa i XVI-wieczne sceny Pasji.Od strony północnej do świątyni ziębickiej przylega wysoka kamienna dzwonnica z XV stulecia, zakończona piramidalnym hełmem.

Kościół Św. Jerzego
ul. Gliwicka 4, Ziębice
tel. 74/ 819-12-49
jerzy.ziebice@archidiecezja.wroc.pl
www.bazylikaziebice.plZiębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ziębice Dolny Śląsk
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły bazyliki
50°36'0N, 17°2'32E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021