, Joanna

Indiańska Wioska w Spytkowie

Indiańska Wioska w Spytkowie to niecodzienna atrakcja, która znajduje się w miejscowości Spytkowo koło Giżycka na Mazurach. Jest to plenerowe Muzeum Indian, w którym w kilkunastu namiotach indiańskich zwanych tipi prezentuje się ponad 100 eksponatów obrazujących życie i zwyczaje dawnych Indian z obszaru Wielkich Równin.Na obszarze wioski spotkamy kompletnie wyposażone domostwo typu tipi, stroje i broń wojowników, przedmioty związane z religią i magią, narzędzia, stroje i ozdoby kobiece, dziecięce zabawki i inne przedmioty codziennego użytku. Ożywają one za każdym razem w opowieściach miejscowych przewodników, posiadających niezwykle bogatą i ciekawą wiedzę na ten temat.

, Anna
, Anna

Dla grup zorganizowanych dodatkowo przewidziano ognisko, uczestnictwo w wielu ciekawych grach i zabawach indiańskich, jak strzelanie z łuku, rzucanie włócznią, pokonywanie toru przeszkód itd. W Indiańskiej Wiosce można też zakupić interesujące pamiątki - amulety, łuki i strzały, elementy strojów indiańskich, etniczną biżuterię itp.Dojazd:

Muzeum Indian znajduje się w Spytkowie, 5 km na północny-wschód od Giżycka, przy trasie do Węgorzewa. Przy ostatnich zabudowaniach miejscowości Spytkowo trzeba skręcić w lewo i przejechać 300 m do Muzeum.

, Anna
, Anna

Muzeum Indian
Spytkowo 48, Giżycko
tel. 502-448-504
http://muzeumindian.pl
Godziny zwiedzania: V-IX codziennie
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, dzieci do lat 4 gratisGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Giżycko noclegi

Giżycko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
54°5'7N, 21°49'29E
16 czerwiec 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Anna
28 kwiecień 2018 20:43

Na samym początku byliśmy lekko sceptyczni jeśli chodzi o to miejsce, jednak zostaliśmy mile zaskoczeni. Na początku wycieczki bardzo miła Pani opowiedziała nam kilka ciekaowstek na temat amerykańskich Idian, pokazując eksponaty, które sami, wraz z mężem przywozili każdorazowo z wycieczek do USA. Po pokazie w muzemu mogliśmy zwiedzić różnej wielkości i kształu indiańskie tipi. Następnie (po wykupieniu żetonów) mieliśmy możliwość strzelać z łuku, rzucać toporkiem, strzelać z wiatrówki, oraz rzucac nożem. Uwieńczeniem wycieczki był piknik na kocyku w pięknej scenerii. Jeżli ktoś szuka spokojnego miejsca to jest własnie miejsce dla niego. Dodam że podróżowaliśmy z naszymi dwoma czworonogami i nie było żadnego problemu by przez cały czas nam towarzyszyły.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację