Indiańska Wioska w Spytkowie

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.8

Indiańska Wioska w Spytkowie to niecodzienna atrakcja, która znajduje się w miejscowości Spytkowo, około 5 km od Giżycka, w sercu Mazur. Jest to plenerowe Muzeum Indian, w którym w kilkunastu namiotach indiańskich zwanych tipi prezentuje się ponad 100 eksponatów obrazujących życie i zwyczaje dawnych Indian z obszaru Wielkich Równin. Na obszarze wioski spotkamy kompletnie wyposażone domostwo typu tipi, stroje i broń wojowników, przedmioty związane z religią i magią, narzędzia, stroje i ozdoby kobiece, dziecięce zabawki i inne przedmioty codziennego użytku. Ożywają one za każdym razem w opowieściach miejscowych przewodników, posiadających niezwykle bogatą i ciekawą wiedzę na ten temat. Dla grup zorganizowanych dodatkowo przewidziano ognisko, uczestnictwo w wielu ciekawych grach i zabawach indiańskich, jak strzelanie z łuku, rzucanie włócznią, pokonywanie toru przeszkód itd. W Indiańskiej Wiosce można też zakupić interesujące pamiątki - amulety, łuki i strzały, elementy strojów indiańskich, etniczną biżuterię itp.

Dojazd do Muzeum Indian

Muzeum Indian znajduje się w Spytkowie, 5 km na północny-wschód od Giżycka, przy trasie do Węgorzewa. Przy ostatnich zabudowaniach miejscowości Spytkowo trzeba skręcić w lewo i przejechać 300 m do Muzeum.

Informacje praktyczne

V-X codziennie 10.00-18.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, rodzinny 30 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów dostępne na stronie: http://muzeumindian.pl

Muzeum Indian
Spytkowo 48, Giżycko
tel. 502-448-504

Noclegi w Mazurach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(3.8 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.8 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna
Anna

Na samym początku byliśmy lekko sceptyczni jeśli chodzi o to miejsce, jednak zostaliśmy mile zaskoczeni. Na początku wycieczki bardzo miła Pani opowiedziała nam kilka ciekaowstek na temat amerykańskich Idian, pokazując eksponaty, które sami, wraz z mężem przywozili każdorazowo z wycieczek do USA. Po pokazie w muzemu mogliśmy zwiedzić różnej wielkości i kształu indiańskie tipi. Następnie (po wykupieniu żetonów) mieliśmy możliwość strzelać z łuku, rzucać toporkiem, strzelać z wiatrówki, oraz rzucac nożem. Uwieńczeniem wycieczki był piknik na kocyku w pięknej scenerii. Jeżli ktoś szuka spokojnego miejsca to jest własnie miejsce dla niego. Dodam że podróżowaliśmy z naszymi dwoma czworonogami i nie było żadnego problemu by przez cały czas nam towarzyszyły.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024