Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim, Magdalena

Dróżki Św. Idziego w Zrębicach

(5 głosów: 3)

Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim, a dokładniej w Zrębicach to szlak, na którym znajduje się wiele punktów związanych ze Św. Idzim. Spotkasz tu wiele atrakcji, nie tylko skałki, źródełko, kapliczka, a na samym końcu drewniany kościół pod wezwaniem tego Świętego, ale też Ruchoma Szopka w Olsztynie, Góra Biakło oraz jaskinie w Rezerwacie Sokole Góry. Dróżki Św. Idziego to szlak zielony wiodący z Olsztyna przez Sokole Góry do Zrębic o długości 8 km.Szlak został wytyczony w 2007 roku, a realizatorem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, inicjatorem Jurajskie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej oraz Grupa Odnowy Wsi Zrębice (która przygotowała również inscenizację o życiu świętego). Ta inicjatywa stanowi część projektu: Szlaki turystyki rekreacyjnej i miejsca dziedzictwa kulturowego w gminie Olsztyn.

Adres

Dróżki Św. Idziego - szlak zielony
ul. Orle Gniazda i inne, Zrębice

GPS: 50°43'22N, 19°19'26E

Olsztyn koło Częstochowy noclegi

Olsztyn koło Częstochowy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'22N, 19°19'26E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację