Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim

Dróżki Św. Idziego w Zrębicach

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim, a dokładniej w pobliskich Zrębicach to szlak turystyczny, na którym znajduje się wiele punktów związanych ze Św. Idzim. Spotkasz tu wiele atrakcji, nie tylko skałki, źródełko, kapliczkę i na samym końcu drewniany kościół pod wezwaniem Św. Idziego, ale również Ruchomą Szopkę w Olsztynie, Górę Biakło czyli Jurajski Giewont oraz jaskinie w Rezerwacie Sokole Góry. Dróżki Św. Idziego to szlak zielony wiodący z Olsztyna przez Sokole Góry do Zrębic. Ma długość 8 km. Szlak został wytyczony w 2007 roku, realizatorem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, a inicjatorem Jurajskie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej oraz Grupa Odnowy Wsi Zrębice. Grupa ta przygotowała również inscenizację o życiu tego Świętego. Ta inicjatywa stanowi część projektu: Szlaki turystyki rekreacyjnej i miejsca dziedzictwa kulturowego w gminie Olsztyn. Warto podążyć tym szlakiem dla ładnej, jurajskiej scenerii wokół. Miejscami szlak jest bardzo spokojny i przyjemny, w niektórych miejscach turystów jest więcej, np. na popularnej Górze Biakło.

Adres

Dróżki Św. Idziego - szlak zielony
ul. Orle Gniazda i inne, Zrębice

GPS: 50°43'22N, 19°19'40E

Olsztyn Jurajski noclegi

Olsztyn Jurajski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022