Dróżki Św. Idziego w Zrębicach

Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim, a dokładniej w pobliskich Zrębicach to szlak turystyczny, na którym znajduje się wiele punktów związanych ze Św. Idzim. Spotkasz tu wiele atrakcji, nie tylko skałki, źródełko, kapliczkę i na samym końcu drewniany kościół pod wezwaniem Św. Idziego, ale również Ruchomą Szopkę w Olsztynie, Górę Biakło czyli Jurajski Giewont oraz jaskinie w Rezerwacie Sokole Góry. Dróżki Św. Idziego to szlak zielony wiodący z Olsztyna przez Sokole Góry do Zrębic. Ma długość 8 km. Szlak został wytyczony w 2007 roku, realizatorem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, a inicjatorem Jurajskie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej oraz Grupa Odnowy Wsi Zrębice. Grupa ta przygotowała również inscenizację o życiu tego Świętego. Ta inicjatywa stanowi część projektu: Szlaki turystyki rekreacyjnej i miejsca dziedzictwa kulturowego w gminie Olsztyn. Warto podążyć tym szlakiem dla ładnej, jurajskiej scenerii wokół. Miejscami szlak jest bardzo spokojny i przyjemny, w niektórych miejscach turystów jest więcej, np. na popularnej Górze Biakło.

Informacje praktyczne

Dróżki Św. Idziego - szlak zielony
ul. Orle Gniazda i inne, Zrębice

Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim
Dróżki Św. Idziego w Olsztynie Jurajskim


Noclegi w Jurze Krakowsko Częstochowskiej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 4)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024