Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kościół w Starej Wsi

Drewniany kościół w Starej Wsi

(4.4 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W centrum Starej Wsi stoi piękny, zabytkowy drewniany kościół parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego z 1522 roku. To najstarszy zabytek sakralny w okolicy. Kościół jest konstrukcji zrębowej, otoczony sobotami czyli czymś w rodzaju podcieni, w których mieszczą się stacje drogi krzyżowej. Wyposażenie jest barokowe i rokokowe, a najcenniejszy jest tutaj obraz Matki Boskiej z XVI wieku, który podziwiać można w ołtarzu głównym.Do świątyni prowadzą wysokie schody, tak więc świątynia góruje ponad wioską i cmentarzem, który ulokował się u stóp kościółka. Na cmentarzu tym spoczywają rodzice kardynała Kazimierza Nycza, który tutaj się urodził, został ochrzczony i wychowany.

Stara Wieś
Stara Wieś

Kościół można zwiedzać w okolicach Mszy Św. Leży na Szlaku Architektury Drewnianej Woj. Śląskiego. Obok znajduje się dawna, drewniana siedziba szkoły parafialnej, dziś mieszcząca Izbę Regionalną. 

, Adam Prończuk
, Adam Prończuk

Adres

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Ks. Szczepana Wojtyłki 3, Stara Wieś , Wilamowice
tel. 33/ 845-72-04
http://parafiawstarejwsi.pl/

GPS: 49°54'30N, 19°6'50E

Drewniany kościół w Starej Wsi na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Starej Wsi wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Stara Wieś noclegi

Stara Wieś to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Stara Wieś
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
49°54'30N, 19°6'50E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021