Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kapliczka z cudownym źródełkiem w Koszęcinie

Cudowne źródełko w Koszęcinie

(4 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

W Koszęcinie leżącym wśród lasów, a znanym głównie za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który ma tu swoją siedzibę, stoi nieco na uboczu śliczny drewniany kościół Św. Trójcy. Długa jest jego historia, bo pochodzi z 1724 roku, a wewnątrz odnaleźć można jeszcze elementy wyposażenia wcześniejszej świątyni stojącej w tym miejscu. Wokół kościoła roztacza się cmentarz, a całość okala mur, do którego przylega murowana kapliczka. Stanęła ona ponad źródełkiem, które uchodzi za cudowne. Wg miejscowej ludności ma ono moc uzdrawiającą, szczególnie w przypadku chorób oczu i skóry. Pochodzący z okolic ludowy poeta Juliusz Ligoń tak pisał w XIX wieku o tym źródełku: "W kapliczce jest studzienka, w niej wodziczka święta, uzdrawiająca ludzi, także i bydlęta". Wcześniej w miejscu murowanej kapliczki stały kolejno dwie drewniane. Tę późniejszą ufundowała w 1880 roku ówczesna właścicielka koszęcińskich dóbr - księżna Adelajda zu Hohenlohe-Ingelfingen.Cudowne źródełko - kościół Św. Trójcy
ul. Świętej Trójcy 3, Koszęcin

Kapliczka z cudownym źródełkiem w Koszęcinie
Kapliczka z cudownym źródełkiem w Koszęcinie

Koszęcin noclegi

Koszęcin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Koszęcin
Jeziora i plaże
Mniej istotna
źródełka
50°37'15N, 18°50'37E
28 maj 2019
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację