Kapliczka z cudownym źródełkiem w Koszęcinie

Cudowne źródełko w Koszęcinie

(4 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Koszęcinie leżącym wśród lasów, a znanym głównie za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który ma tu swoją siedzibę, stoi nieco na uboczu śliczny drewniany kościół Św. Trójcy. Długa jest jego historia, bo pochodzi z 1724 roku, a wewnątrz odnaleźć można jeszcze elementy wyposażenia wcześniejszej świątyni stojącej w tym miejscu. Wokół kościoła roztacza się cmentarz, a całość okala mur, do którego przylega murowana kapliczka. Stanęła ona ponad źródełkiem, które uchodzi za cudowne. Wg miejscowej ludności ma ono moc uzdrawiającą, szczególnie w przypadku chorób oczu i skóry. Pochodzący z okolic ludowy poeta Juliusz Ligoń tak pisał w XIX wieku o tym źródełku: "W kapliczce jest studzienka, w niej wodziczka święta, uzdrawiająca ludzi, także i bydlęta". Wcześniej w miejscu murowanej kapliczki stały kolejno dwie drewniane. Tę późniejszą ufundowała w 1880 roku ówczesna właścicielka koszęcińskich dóbr - księżna Adelajda zu Hohenlohe-Ingelfingen.

Cudowne źródełko - kościół Św. Trójcy
ul. Świętej Trójcy 3, Koszęcin

Cudowne źródełko w Koszęcinie
Cudowne źródełko w Koszęcinie


Koszęcin noclegi

Koszęcin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kapliczka z cudownym źródełkiem w Koszęcinie
Koszęcin
Mniej istotna
źródełka
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023