Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach

Chochołowy Dwór
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Feria kulinarnych doznań

Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach to przepyszne miejsce na mapie Małopolski, leżące ledwie 15 km od Krakowa, niemal przy Ojcowskim Parku Narodowym. Prócz pysznej restauracji oferuje też 3-gwiazdkowy hotel, toteż stanowi wspaniałą bazę do zwiedzania południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a przede wszystkim Dolinek Krakowskich. Muszę przyznać, że smakowanie dań Chochołowego Dworu było dla nas niecodziennym przeżyciem i ferią kulinarnych doznań.

Chochołowy Dwór
Chochołowy Dwór

Dania Chochołowego Dworu

Restauracja Chochołowy Dwór oferuje zróżnicowaną kartę co do smaków, ale i cen. Skosztujesz tutaj dań kuchni polskiej i europejskiej, a także potraw z pieca opalanego drewnem. Produkty są świeże i zawsze na czasie, bo nawiązują do pór roku. Wiosną pojawiają się nowalijki, latem lekkie dania z grilla, jesienią na talerzu zobaczyć możesz grzyby i dynię, a zimą gości gęsina. Oczywiście są też stałe elementy karty i specjały. Zawsze możesz tu liczyć np. na smaczne pierogi 🙂 Podobne są im pielmieni, te z gęsiną wymiatają, ale gdy skosztowałam rozpływającej się wołowiny, to byłam kupiona całkowicie. Oczywiście desery również są tutaj serwowane. Tarta z owocami sezonowymi robi robotę.

Chochołowy Dwór
Chochołowy Dwór
Chochołowy Dwór
Chochołowy Dwór

Restauracja żyje

Chochołowy Dwór to miejsce tętniące życiem, gości nigdy nie brakuje. Organizuje się tutaj festiwal golonek i piwa z wybranych browarów, kiermasze świąteczne z daniami na Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc. W sezonie w weekendy otwiera się też letnia restauracja LaWenda

Chochołowy Dwór
Chochołowy Dwór

Przetwory Chochołowego Dworu

Co ciekawe, na miejscu można kupić smaczne i zdrowe przetwory, jak Chochołowskie smarowidło, Salceson w słoiku, Bigos myśliwski, Leczo z ciecierzycą, Pate z wątróbek drobiowych, Żurek na domowym zakwasie z kiełbasą i boczkiem, Barszcz czerwony, Pierogi z pieczoną kaczką, Pierogi z owocami sezonowymi, Gołąbki z młodej kapusty z sosem, Pasta z ciecierzycy z zieloną pietruszką czy pyszny swojski chlebek.

Chochołowy Dwór
Chochołowy Dwór

Informacje praktyczne

Hotel czynny całą dobę
Parking: bezpłatny

Chochołowy Dwór - Restauracja i Hotel 3-gwiazdkowy
ul. Sobieskiego 172, Jerzmanowice
tel. 12/ 620-39-00, 516-164-437
https://www.chocholowydwor.pl

Noclegi w Ojcowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024