Cerkiew w Sokołowsku, Krzysztof Dorota

Cerkiew w Sokołowsku

(4.4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Cerkiew Św. Michała Archanioła w Sokołowsku to prawosławna cerkiew parafialna. Piękna cerkiewka powstała w latach 1900-01 dla licznych kuracjuszy rosyjskich, którzy licznie przybywali tu do uzdrowiska.

Cerkiew była użytkowana do końca lat 30. XX wieku, po wojnie zniszczona przechodziła różne koleje losu, służyła jako kostnica czy dom letniskowy.

Sokołowsko cerkiew św. Michała Archanioła, Krzysztof Dorota
Sokołowsko cerkiew św. Michała Archanioła, Krzysztof Dorota


W ręce kościoła prawosławnego sokołowka cerkiew przeszła ponownie około 1990 roku, od 1999 roku przy cerkwi istnieje pracownia pisania ikon i galeria ikonopisa - Michała Boguckiego. Dziś cerkiew pełni funkcję świątyni parafialnej dla wiernych z Sokołowska i regionu pogranicza polsko-czeskiego.

Cerkiew w Sokołowsku stojąca w parku jest udostępniona dla turystów, zwykle otwarta jest od rana do zmierzchu, a jeśli jest zamknięta, w pobliskim Domu Św. Elżbiety można poprosić o jej otwarcie.

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota

Cerkiew Św. Michała Archanioła
ul. Parkowa, Sokołowsko

Sokołowsko noclegi

Sokołowsko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

cerkiew i park, Krzysztof Dorota
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023