Brama Niemodlińska w Lipnie

Brama Niemodlińska w Lipnie

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Parku w Lipnie, w gminie Niemodlin na Opolszczyźnie zachowało się kilka interesujących zabytków. Niektóre z nich pochodzą jeszcze z XVII wieku i związane są z działalnością Jana Nepomucena Karola Praschmy, który był właścicielem tych ziem wraz z zamkiem w Niemodlinie i założycielem parku krajobrazowego. Jednym z nich jest Brama Niemodlińska zwana też Bramą Czarną. Znajduje się dokładnie między ścianą lasu a ogrodzeniem basenu należącego do pobliskiego kompleksu rekreacyjnego. Jest to jedyny ślad nieistniejącego już dziś prywatnego zwierzyńca Praschmów. Była to jedna z dawnych pięciu bram, jakie prowadziły do zwierzyńca. Została wzniesiona z czerwonej cegły w stylu neogotyckim. Obecnie Brama Niemodlińska to zabytek chętnie odwiedzany przez turystów, którzy wybierają się do położonego nieopodal Ogrodu Dendrologicznego w Lipnie - najstarszego arboretum w Polsce.

Brama Niemodlińska w Lipnie
Brama Niemodlińska w Lipnie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Brama stoi w lesie, za basenem i zabudowaniami

Adres

Brama Niemodlińska
Lipno, Niemodlin
Czerwona ścieżka Wokół Niemodlina

GPS: 50°37'25N, 17°36'16E

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023