Ogólnopolski Festiwal Questingu w Bałtowie zaczyna się wkrótce!

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jako Patron Medialny gorąco zapraszamy Was w dniach 16-18 lipca 2021 roku do Bałtowa na 1. edycję Festiwalu Quesitngu. Przez 3 dni Bałtowski Kompleks Turystyczny i jego okolica zmieni się w arenę ogromnej gry terenowej!

Czym jest questing?

Questing to forma turystyki z zagadkami, która zyskuje sobie coraz większe grono miłośników. Opiera się on na bardzo prostych zasadach i polega na przejściu nieoznakowanej w terenie trasy, by na jej końcu odnaleźć symboliczny skarb. Drogę w questingu wyznaczają nam zagadki i rebusy, napotykane w terenie. Do nas należy znaleźć na nie odpowiedź, również w terenie 🙂 Może to być napis na starej kapliczce, zegar na wieży czy konar starego drzewa. Dobry questowicz musi mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Kto jest najlepszym poszukiwaczem skarbów? Dowiemy się już niebawem podczas zawodów questingowych.

Festiwal Questingu: 3 dni zabawy z gwiazdami

Na 3 dni Bałtowski Kompleks Turystyczny zmieni się w przestrzeń do największej gry terenowej w Polsce! Festiwal podzielony będzie na 4 strefy tematyczne.

W strefie grywalizacji rodziny lub grupy przyjaciół czyli po prostu questowicze rywalizować będą podczas zawodów questingowych. Ich zadaniem będzie poprawne i jak najszybsze przejście 10 questów. Na to zadanie przewidziano aż 3 dni. Ich rywalizację zwieńczy w niedzielę uroczysta ceremonia rozdania atrakcyjnych nagród. Zmagania obserwować będą rodziny zawodników i turyści odwiedzający Bałtowski Kompleks Turystyczny. 

Ponieważ liczba questowiczów ze względów organizacyjnych jest ograniczona, zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania woli uczestniczenia w zabawie, przez wypełnienie stosownego formularza znajdującego się na stronie wydarzenia https://festiwalquestingu.juraparkbaltow.pl/strefa-grywalizacji/ Jeżeli tylko będą wolne miejsca można będzie zgłosić swój udział w biurze organizatora w dniu wydarzenia.

W strefie konferencyjno-warsztatowej rządzić będzie questing i inne formy aktywnego wypoczynku. Goście Festiwalu dowiedzą się, na czym polega turystyka z zagadkami i spotkają ludzi, dla których aktywność to więcej niż styl życia. Interaktywne warsztaty poprowadzą: himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Piotr Pustelnik; polski taternik, alpinista i himalaista, instruktor i przewodnik górski Ryszard Pawłowski oraz 6-krotny rekordzista Guinnessa - Krystian Herba.

Koncerty

W piątek i w sobotę aktywna będzie strefa muzyki. Zespoły prezentujące się na scenie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym rozkręcą imprezę dla wszystkich questowiczów, ich rodzin i turystów.

Piątek
19:30 – Schizofrenia
20:15 – Zombi Country
21:00 – Witek Muzyk Ulicy

Sobota
19:30 – Tom Holder
20:30 – Dr Misio

W strefie wystawienniczej uczestnicy festiwalu znajdą inspiracje na aktywne podróże – nie tylko questowe i nie tylko po woj. świętokrzyskim. Na stoiskach będzie można zapoznać się z ofertą różnych zakątków Polski – województwa pomorskiego, lubuskiego, warmińsko – mazurskiego, małopolskiego, mazowieckiego, czy podkarpackiego.

Miejsce wydarzenia: Bałtowski Kompleks Turystyczny
Data wydarzenia: 16 - 18 lipca 2021
Strona internetowa wydarzenia: https://festiwalquestingu.juraparkbaltow.pl/program/

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

lanarey23
08 lipiec 2024 23:28

<a href="https://www.polskieszlaki.pl/blog/wokol-turystyki/1610-ogolnopolski-festiwal-questingu-w-baltowie-zaczyna-sie-wkrotce/">https://www.polskieszlaki.pl/blog/wokol-turystyki/1610-ogolnopolski-festiwal-questingu-w-baltowie-zaczyna-sie-wkrotce/</a>
 

lanarey23
08 lipiec 2024 23:26

Dzięki za informację! 

 

Edytowano: 2024-07-08 23:27:55

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024