Opis Bierzgłowa

Bierzgłowo to niewielka miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim, leżąca przy trasie nr 546, niedaleko Chełmży, na północ od Torunia.Zabytki w Bierzgłowie

- Kościół Wniebowzięcia NMP - gotycki kościół z przełomu XIII i XIV wieku, murowany z kamienia polnego i cegły, w 1882 roku kościół w Bierzgłowie odnowiono i zrekonstruowano szczyty

Bierzgłowo wiatrak
Bierzgłowo wiatrak

- Dzwonnica - drewniany obiekt z 1769 roku, w 1964 roku przeniesiono ją spod kościoła na cmentarz przykościelny

- Wiatrak koźlak - pięknie odremontowany wiatrak z 1867 roku

Jeszcze
Jeszcze "Błogosławiony"


- Zamek krzyżacki - w sąsiedniej wiosce o nazwie Zamek Bierzgłowski stoi gotycki zamek z XIII wieku

Zamek Bierzgłowski

Bierzgłowo noclegi

Bierzgłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Bierzgłowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021