Zamek w Rzucewie

Zamek Rzucewo
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Zamek w Rzucewie to piękny obiekt sporych rozmiarów, malowniczo położony nad brzegiem morza, w ogromnym wypielęgnowanym parku, niedaleko Pucka, na północ od Gdyni.

Zamek Jan III Sobieski

Zamek w Rzucewie nosi nazwę król Jan III Sobieski, gdyż wdowa po Michale Radziwille podarowała ten zamek swojemu bratu Janowi III Sobieskiemu i miejscowi nazwali budowlę imieniem króla, które przyjęło się i funkcjonuje do dziś. Zamek, jak to bywało w naszej historii był wielokrotnie przebudowywany i zmieniany architektonicznie. Nie brakuje w nim wieżyczek czy herbów rodowych wyrzeźbionych w kamieniu. Piękna jest biblioteka z witrażowymi okienkami oraz galeryjką, która dzieli ją na niewielkie kondygnacje, pełne dawnego księgozbioru. Bardzo ciekawie to wygląda. Obecnie w zamku w Rzucewie funkcjonuje elegancki hotel oraz restauracja i kawiarnia. Kawiarnia posiada śliczne, nasłonecznione patio. Na dziedzińcu zamku są wystawione dawne powozy oraz tzw. szachy ogrodowe zwane tez plenerowymi lub parkowymi.

Zamek Rzucewo
Zamek Rzucewo

Zejście na plażę

Zejście z ogrodów zamkowych prowadzi wprost na piaszczysty morski brzeg. Woda jest tu tak spokojna, iż wydaje jakby zastygła w miejscu, jakby to było zaledwie niewielkie jeziorko, a nie morski brzeg. Nadmorskie drzewa mają odsłonięte korzenie i pochylone ku morzu gałęzie, tak, że prawie dotykają lustra wody.

Zamek Rzucewo
Zamek Rzucewo

Informacje praktyczne

Zamek Jan III Sobieski
Hotel i Restauracja
Rzucewo 6, Puck

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Zamek Rzucewo
Zamek w Rzucewie
Wnętrze zamku w Rzucewie
Rzucewo
Zamek w Rzucewie
(4.4 głosów: 32)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 32)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Wiesław Kwiatkowski
Wiesław Kwiatkowski
Zawsze byłem zadowolony z odwiedzin w Waszej restauracji,ale wczorajsza wizyta. Jakieś nieporozumienie,w menu pustki, rozumię to więc zamówiłem zapiekankę. Była zimna i od dołu wilgotna jakby leżała na mokrym talerzu. Długo tam nie zajrzę. Pozdrawiam serdecznie częsty bywalec.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024