Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wąwóz Królowej Jadwigi w Sandomierzu

Wąwóz Królowej Jadwigi w Sandomierzu
50°40'37" N, 21°44'31" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Do Sandomierskiego Wąwozu Królowej Jadwigi  trafimy schodząc ze wzgórza zamkowego i mijając Park Piszczele. To niedaleko od centrum, około 500 metrów, a warto tu przyjść bo Wąwóz Królowej Jadwigi jest piękny i malowniczy. To wąwóz lessowy, który na przemian zwęża się i poszerza u swej podstawy.Głębokie są brzegi wąwozu, nawet kilkumetrowe, porośnięte drzewami, których korzenie próbują zaczepić się w podłożu, lub wiszą przypominając oryginalne lasy namorzynowe. To taki ewenement przyrodniczy praktycznie w centrum miasta!

SandomierzNie tak sławny jak Wąwóz Św. Królowej Jadwigi, mniejszy od niego, ale równie malowniczy, łączy dwie części Starego Miasta: najstarszą z kościołem Św. Jakuba oraz XIV-wieczną na Wzgórzu Miejskim
SandomierzNie tak sławny jak Wąwóz Św. Królowej Jadwigi, mniejszy od niego, ale równie malowniczy, łączy dwie części Starego Miasta: najstarszą z kościołem Św. Jakuba oraz XIV-wieczną na Wzgórzu Miejskim

Fascynujący widok, który zdecydowanie można porównać do wąwozów lessowych w okolicach Nałęczowa i Kazimierza. Można tu godzinami spacerować, w przepięknym otoczeniu przyrody.

Wąwów Królowej Jadwigi
ul. Wąwów Królowej Jadwigi, Sandomierz

Sandomierz Wąwóz Królowej Jadwigi
Wąwóz Królowej Jadwigi
Wąwóz Królowej Jadwigi


Wąwóz Królowej Jadwigi Wąwóz Królowej Jadwigi Wąwóz Królowej Jadwigi Sandomierz Wąwóz Królowej Jadwigi Sandomierz Wąwóz Królowej Jadwigi

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020