Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

(4.6 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Uniwersytet Warszawski jest największą uczelnią publiczną w Polsce, a nawet na świecie. W wielu rankingach uczelni wyższych zajmuje pierwsze miesjsce, co świadczy o jej prestiżu. Campus główny znajduje się w na Starym Mieście w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 28.Wejście na dziedziniec prowadzi przez Bramę Główną, która została wybudowana w 1911 w stylu neobarokowym. Na szczycie bramy widnieje orzeł w koronie w otoczeniu pięciu gwiazd, będący oficjalnym godłem UW. W niszach bramy stoją figury Uranii symbolizującej wiedzę i Ateny symbolizującej pokój.

Początki uczelni sięgają początku XIX wieku, kiedy to z inicjatywy Stanisława Kostki Potockiego i Stanisława Staszica i za przyzwoleniem cara Rosji Aleksandra I powstał Królewski Uniwersytet Warszawski. Uczelnia miała burzliwą historię i bardzo często represje ze strony okupantów po zrywach powstańczych powodowały, że szkoła była zamykana. Obecnie na uczelni jest ponad 20 wydziałów i ponad 120 kierunków, a liczba studentów jest bliska 50 tys. Na terenie miasteczka uniwersyteckiego przy Krakowskim Przedmieściu znajdują się najstarsze i najciekawsze obiekty: Rektorat, Colegium Novum, Pałac Tyszkiewiczów, Pałac Kazimierzowski, Auditorium Maximum. 

Uniwersytet Warszawski
ul. Krakowskie Przedmieście 28, WarszawaPierwotny autor treści: Piotr

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–20:00
  • wtorek: 08:00–20:00
  • środa: 08:00–20:00
  • czwartek: 08:00–20:00
  • piątek: 08:00–20:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Inne budowle
Normalna
uniwersytety
52°14'26N, 21°1'3E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021