Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Uniwersytet Warszawski jest największą uczelnią publiczną w Polsce, a nawet na świecie. W wielu rankingach uczelni wyższych zajmuje pierwsze miesjsce, co świadczy o jej prestiżu. Campus główny znajduje się w na Starym Mieście w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 28.

Wejście na dziedziniec prowadzi przez Bramę Główną, która została wybudowana w 1911 w stylu neobarokowym. Na szczycie bramy widnieje orzeł w koronie w otoczeniu pięciu gwiazd, będący oficjalnym godłem UW. W niszach bramy stoją figury Uranii symbolizującej wiedzę i Ateny symbolizującej pokój.Początki uczelni sięgają początku XIX wieku, kiedy to z inicjatywy Stanisława Kostki Potockiego i Stanisława Staszica i za przyzwoleniem cara Rosji Aleksandra I powstał Królewski Uniwersytet Warszawski. Uczelnia miała burzliwą historię i bardzo często represje ze strony okupantów po zrywach powstańczych powodowały, że szkoła była zamykana. 

Obecnie na uczelni jest ponad 20 wydziałów i ponad 120 kierunków, a liczba studentów jest bliska 50 tys. Na terenie miasteczka uniwersyteckiego przy Krakowskim Przedmieściu znajdują się najstarsze i najciekawsze obiekty: Rektorat, Colegium Novum, Pałac Tyszkiewiczów, Pałac Kazimierzowski, Auditorium Maximum. 

Uniwersytet Warszawski
ul. Krakowskie Przedmieście 28, Warszawa

Pierwotny autor treści: PiotrInformacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–20:00
  • wtorek: 08:00–20:00
  • środa: 08:00–20:00
  • czwartek: 08:00–20:00
  • piątek: 08:00–20:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Noclegi w Warszawie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 19)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024