Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Pałac Radziejowice

Radziejowice

(4.3 głosów: 34)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Radziejowice to niezwykle zaciszna i malownicza miejscowość w województwie mazowieckim, leżąca około 45 km na zachód od Warszawy.Tutaj odpoczniesz od zgiełku miast i poznasz artystyczny świat minionych wieków, bowiem zagubiła się tu wspaniała posiadłość rodziny Radziejowskich.

Pałac w Radziejowicach
Pałac w Radziejowicach

Historia Radziejowic

Radziejowscy założyli tu drewnianą osadę w XV wieku, a jako, że nad ówczesną rzeką Radziejówką (obecnie Pisia Gągolina) panowały dogodne warunki zarówno dla rolnictwa, jak i obrony przed nieprzyjacielem, osada szybko się rozwijała.Było to tym łatwiejsze, że przedstawiciele rodu Radziejowskich byli bliskimi współpracownikami polskich władców, którzy często w Radziejowicach gościli, m.in. Kazimierz Jagiellończyk, Zygmunt III Waza z królową Konstancją, Jan Kazimierz oraz Jan III Sobieski.

Radziejowice
Radziejowice

Atrakcje w Radziejowicach

Obecnie do Radziejowic przyciąga wspaniały, XVII-wieczny Pałac oraz dworek modrzewiowy, pełniące rolę Domu Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki. Na teren parku przypałacowego można wejść za darmo.W pobliżu pałacu warto zobaczyć zabytkowe aleje i zabytkowy kościół w Radziejowicach, a w okolicy dworek słynnego malarza - Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Zarzecznej.

Radziejowice
Radziejowice
Radziejowice

Z alejami w Radziejowicach wiąże się miłosna historia, a mianowicie Hieronim Radziejowski dokonał zdrady kraju, czego efektem był Potop Szwedzki. A stało się tak dlatego, że jego żona Elżbieta miała niejako romans z królem Janem Kazimierzem. Na pamiątkę spotkań z władcą, Elżbieta za każdym razem sadziła lipę i w ten sposób powstała Aleja Lipowa mająca długość 3 km…

Mapa Radziejowicach z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Radziejowicach. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Radziejowice noclegi

Radziejowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Radziejowicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Radziejowice
Radziejowice
Radziejowice
52°0'15N, 20°33'6E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021