Skierniewice

Skierniewice

(4 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Skierniewice to ciekawe miasto leżące w województwie łódzkim, pomiedzy dwiema największymi aglomeracjami Polski - Warszawą i Łodzią, nad rzekami: Skierniewka i Rawka. Skierniewice niemal ze wszystkich stron otaczają lasy, od północy jest to Puszcza Bolimowska, od zachodu Las Zwierzyniecki, a od południowego wschodu las w Strobowie i Pamiętnej.

Zabytki w Skierniewicach

- Ratusz miejski, Rynek - budynek powstały w 1847 roku w ciągu kamienic rynkowych, w miejscu wcześniejszego ratusza- Pałac arcybiskupów gnieźnieńskich, ul. Prymasowska - Pałac Prymasowski w Skierniewicach wybudowano w 1619 roku, a przebudowano w 1780 roku, stoi w zabytkowym parku (obecnie Park Miejski), w centrum miasta

- Pałacowa Brama Wjazdowa, ul. Henryka Sienkiewicza - parkowa klasycystyczna brama z dwoma kordegardami wybudowana w latach 1779-80- Park pałacowy - park miejski leży po obu stronach rzeki Skierniewka, jego początki sięgają już XV wieku, później był przekomponowany

- Kościół Św. Jakuba Apostoła, ul. Senatorska - klasycystyczna, interesująca budowla z 1781 roku, która stanęła w miejscu gotyckiej świątyni- Willa Kozłowskich, ul. Piłsudskiego - piękna budowla z końca XIX wieku, obecnie siedziba siedziba Urzędu Stanu Cywilnego

- Parowozownia Skierniewice, ul. Łowicka 1 - można tu pooglądać zabytkowe parowozy

- Barokowy kosciół cmentarny

- Cmentarz Św Rocha, ul. Rawska - zabytkowy rzymskokatolicki cmentarz przy kościele Św. Stanisława

- Cmentarze żydowskie, ul. Strobowska i ul. Graniczna - zabytkowe kirkuty

Atrakcje Skierniewic

Noclegi w Skierniewicach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Skierniewice - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022