51°58'57" N, 20°31'18" E
Mazowieckie
2016-08-17
2020-02-01 02:00

Opis Mszczonowa

Mszczonów to miejscowość w województwie mazowieckim, leżąca pomiędzy dwoma największymi miastami Polski - Łodzią oraz Warszawą, nad rzeką Okrzeszą, niedaleko autostrady A2. Mszczonów nazywany bywa „Tygrysem Mazowsza”, gdyż jest to jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich ośrodków przemysłowych. Choć dziś to tak prężny ośrodek, nie jest on nowy, wręcz przeciwnie, długie są jego dzieje, gdyż już w XIII wieku był wymieniany, a w kolnym stuleciu otrzymał prawa miejskie, z nadania księcia mazowieckiego Ziemowita III.

Termy Mszczonów
Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Skarbem Ziemi Mszczonowskiej są słodkie wody geotermalne, które poza przemysłem wykorzystane są w celach rekreacyjnych. Tutejsze Termy Mszczonów to fantastyczny kompleks basenowy, będący unikatem w skali całego kraju.

Wykorzystuje się tutaj naturalne wody termalne o temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza, a dodatkowo o właściwościach leczniczych. Prócz gorącej wody Termy oferują również liczne wodne atrakcje.

Mszczonów
Mszczonów Termy
Mszczonów


Ponadto Mszczonów oferuje turystom ciekawe XIX-wieczne dworki, stawy oraz liczne szlaki, zarówno piesze jak i rowerowe. Szlaki piesze często wykorzystywane są do coraz popularniejszego nordic walking.

Mszczonów

Mszczonów noclegi

Mszczonów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Mszczonowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Mszczonów na blogu

Zdjęcie Mszczonów na szlaku...
Mszczonów na szlaku...
Wiosna już w pełni, przed nami lato. Pogoda sprzyja spacerom i wszelkiej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Czy jest ktoś, kto jeszcze nie wyciągnął z piwnicy swojego roweru? Wszak rok 2012 został ustanowiony przez PTTK Rokiem Turystyki Rowerowej, a tereny na Mazowszu Zachodnim zachęcają do wędrówek. Podążając tym tropem dziś przedstawimy Wam wyznaczone i oznakowane trasy turystyczne przebiegające przez Mszczonów. Rozpoczniemy od szlaków pieszych, polecanych...
Wokół turystyki · 2012-05-10 10:58:28
Zdjęcie Dworski Mszczonów
Dworski Mszczonów
Mszczonów to nie tylko logistyczno-przemysłowy „Tygrys Mazowsza”. Pomimo trudnej historii i faktu, że jego zabudowania zostały zniszczone w 80%, Mszczonów to raj dla wielbicieli architektury pałacowo – dworkowej. Zapraszamy w podróż po XIX-wiecznych perełkach! „Kaflarnia”, której potoczna nazwa pochodzi od działającego jeszcze przed wojną na jego tyłach zakładu produkującego kafle piecowe, to dworek własności państwa Czarneckich. Jego stylizowana na...
Wokół turystyki · 2012-05-10 10:54:01
Zdjęcie Mszczonów sportowo- rekreacyjny
Mszczonów sportowo- rekreacyjny
Lubisz czynnie wypoczywać? Planujesz kilka dni na Mazowszu Zachodnim? Polecamy Mszczonów i jego okolice, gdzie różnorodność atrakcji sportowo – rekreacyjnych zaspokoi potrzeby zarówno rodzin z dziećmi, grupy zorganizowanej bądź indywidualnych turystów. Weekend z Termami Mszczonów to jedna z propozycji tej gminy na spędzanie czasu wolnego z różnymi formami aktywnego spędzenia czasu dla wszystkich grup wiekowych, przygotowana z myślą zarówno o turystach, jak...
Wokół turystyki · 2012-05-10 10:41:34

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021