Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°7'6" N, 20°38'15" E
Małopolskie
2016-01-29
2020-02-03 02:00

Opis Szczurowej

Szczurowa to niewielka miejscowość leżąca w północno-wschodniej części województwa małopolskiego, na skrzyżowaniu szlaków drogowych między Krakowem a Tarnowem, w malowniczej dolinie Wisły i Raby.Szczurowa urzeka pięknem przyrody i krajobrazu, szlaki turystyczne wiodące przez miejscowośc i okolice umożliwiają poznanie najciekawszych zakątków, pełnych spokoju, licznych gatunków ptaków i zwierząt oraz zabytków.

Gmina Szczurowa - Rynek w Szczurowej
Gmina Szczurowa - Rynek w Szczurowej


Zabytki w Szczurowej

- Pałac Kępińskich, ul. Lwowska, Rynek - budowla z XIX wieku z założeniem parkowym w Szczurowej

- Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej, Rynek - neogotycka budowla z XIX wieku

Gmina Szczurowa - Dwór w Dołędze
Gmina Szczurowa - Dwór w Dołędze
Gmina Szczurowa

- Dwór w Dołędze będący Muzeum - zabytkowa budowla z XIX wieku, dzięki której wioska zwana jest "Nadwiślańskim Soplicowem"- Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich

Gmina Szczurowa
Gmina Szczurowa

- Kościół Św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich - zabytkowa drewniana budowla z XVII wieku, leżąca na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej

Szczurowa noclegi

Szczurowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Szczurowej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Szczurowa na blogu

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020