Spichlerz w Olsztynie

Spichlerz w Olsztynie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Spichlerz w Olsztynie stanął w 2007 roku, u podnóża góry zamkowej, z ruinami zamku w tle. Nie jest to jednak obiekt nowy, stanowi niezwykle cenny zabytek z 1783 roku. Wcześniej ten drewniany dworski spichlerz znajdował się we wsi Borowno, wśród innej zabudowy dworskiej, która nie przetrwała do czasów obecnych. Modrzewiowy spichlerz rozebrano i zrekonstruowano w w oryginalnym charakterze, w pięknej jurajskiej scenerii, gdzie prezentuje się wspaniale. Jest to przykład staropolskiej architektury ludowej.

Spichlerz w Olsztynie
Spichlerz w Olsztynie

Restauracja Spichlerz

W klimatycznych wnętrzach spichlerza powstała stylowa restauracja oferująca tradycyjne potrawy i smakowitości z grilla. Warto zawitać w progach Spichlerza będąc w tym mieście. Zjedliśmy tu smaczne, tradycyjne polskie żeberka z surówką z kiszonej kapusty, a nawet pstrąga, z którego Jura słynie (historyczną Pstrągarnię znajdziesz w Złotym Potoku). Bardzo smaczne to było, a że za oknem akurat zrobiła się zawierucha i woda polała się z nieba, ogrzaliśmy się dodatkowo grzańcem piwnym. Przyjemnie było posiedzieć w tych przytulnych wnętrzach. Niedaleko polecam też zajrzeć do Pana Wewióra i do jego cudnej Szopki.Spichlerz w Olsztynie
Spichlerz w Olsztynie
Pstrąg w Spichlerzu
Pstrąg w Spichlerzu
Żeberka w Spichlerzu
Żeberka w Spichlerzu

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–21:00
  • wtorek: 10:00–21:00
  • środa: 10:00–21:00
  • czwartek: 10:00–21:00
  • piątek: 10:00–21:00
  • sobota: 10:00–22:00
  • niedziela: 10:00–22:00

Parking: bezpłatny

Restauracja "Spichlerz"
ul. Kazimierza Wielkiego 2
tel. 34/ 328-64-85, 609-055-161, 601-416-000
www.spichlerz.net

Noclegi w Jurze Krakowsko Częstochowskiej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Spichlerz w Olsztynie
Spichlerz w Olsztynie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 25)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024