Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Skansen w Węgorzewie

(4.2 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Od 1991 roku w Węgorzewie istnieje Muzeum Kultury Ludowej, a przy Muzeum powstał też ciekawy Park Etnograficzny nad Węgorapą z budynkami przedstawiającymi tradycyjne XVIII- i XIX-wieczne budownictwo mazurskie. Chałupy są wyposażone w oryginalne elementy wystroju.

Przez cały rok można tu uczestniczyć w interesujących zajęciach rękodzielniczych, prowadzonych w różnych pracowniach - tkackiej, ceramicznej czy kwiatów artystycznych. Wędrówki po Muzeum i skansenie pozwalają z bliska poznać kulturę i tradycje mazurskie, przenosząc się w minione wieki.Imprezy w Muzeum

- Herody - przegląd widowisk kolędniczych (styczeń)
- Święto Wiosny (kwiecień)
- Rajd Węgorzewski (maj)
- Wakacje z ceramiką (lipiec)
- Międzynarodowy Jarmark Folkloru (sierpień)
- Doroczne Spotkanie Twórców Ludowych (wrzesień)

Muzeum Kultury Ludowej
ul. Portowa 1, Węgorzewo
tel. 87/ 427-52-78
www.muzeum-wegorzewo.pl
Godziny zwiedzania: pn-pt 8.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00 (w sezonie letnim, poza sezonem po uzgodnieniu tel.)
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolnyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Skansen w Węgorzewie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Węgorzewa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Węgorzewo noclegi

Węgorzewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Węgorzewo Mazury
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°12'40N, 21°44'17E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022