54°12'40" N, 21°44'17" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Od 1991 roku w Węgorzewie istnieje Muzeum Kultury Ludowej, a przy Muzeum powstał też ciekawy Park Etnograficzny nad Węgorapą z budynkami przedstawiającymi tradycyjne XVIII- i XIX-wieczne budownictwo mazurskie. Chałupy są wyposażone w oryginalne elementy wystroju.Przez cały rok można tu uczestniczyć w interesujących zajęciach rękodzielniczych, prowadzonych w różnych pracowniach - tkackiej, ceramicznej czy kwiatów artystycznych. Wędrówki po Muzeum i skansenie pozwalają z bliska poznać kulturę i tradycje mazurskie, przenosząc się w minione wieki.

Imprezy w Muzeum

- Herody - przegląd widowisk kolędniczych (styczeń)
- Święto Wiosny (kwiecień)
- Rajd Węgorzewski (maj)
- Wakacje z ceramiką (lipiec)
- Międzynarodowy Jarmark Folkloru (sierpień)
- Doroczne Spotkanie Twórców Ludowych (wrzesień)

Muzeum Kultury Ludowej
ul. Portowa 1, Węgorzewo
tel. 87/ 427-52-78
www.muzeum-wegorzewo.pl
Godziny zwiedzania: pn-pt 8.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00 (w sezonie letnim, poza sezonem po uzgodnieniu tel.)
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolnyWęgorzewo noclegi

Węgorzewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021