Ścieżka wśród koron drzew
ul. Żwirki i Wigury, Stary Sącz
Kiedy pojawiły się pierwsze ścieżki w koronach drzew czy inaczej nazywane ścieżkami w chmurach u naszych południowych sąsiadów czyli w Czechach i na Słowacji, od razu wypłynęło pytanie kiedy i w Polsce będą dostępne dla turystów takie atrakcje. Interesowało mnie to tym bardziej, że sporo Polaków ruszyło od razu poznawać te atrakcje tuż za naszymi granicami.
No i mamy odezwę w tej sprawie. Najpierw zbudowała się taka ścieżka z wysoką wieżą w koronach drzew w Krynicy Zdroju, która jest dostępna od 2019 roku, a obecnie powstaje nowa ścieżka wśród koron drzew. Ma ona być dostępna jeszcze w 2020 albo w kolejnym 2021 roku. Początek leśnej ścieżki znajduje się na szczycie Miejskiej Góry w Starym Sączu, na poziomie gruntu. Docelowo ścieżka będzie liczyć ponad 200 metrów długości. To wspaniała atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całej Polski, ponieważ to popularny region wśród krajtroterów czyli miłośników podróżowania po Polsce.
Jak zapewniają włodarze miasta, to wspólny transgraniczny projekt Starego Sącza i Lewoczy. Słowacki partner zagospodaruje turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie, wszystko po to, aby turystycznie rozruszać i uatrakcyjnić ten piękny zakątek.
Co ciekawe, na trasie ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu mają pojawić się dodatkowe atrakcje, jak szklana tafla zawieszona 18 metrów ponad ziemią z widokiem na Stary Sącz, hamaki do wypoczynku, mosty czy lunety do obserwowania okolicy i przyrody. Będzie też aspekt historyczny, bowiem na trasie zostaną przedstawione dzieje Starego Sącza.
Cała konstrukcja ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu ma być wykonana z metalu, na modrzewiowych podestach. Będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie również dla rodzin z malutkimi dziećmi w wózkach. To wspaniała okazja, żeby miłośnicy górskich widoków mogli poczuć adrenalinę z maluszkiem u boku.
No i najważniejsza informacja dla turystów, ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, tak atrakcyjna i z cudnymi widokami na miasto, okolice i śliczną Dolinę Popradu ma być dostępna dla każdego bezpłatnie! To wielki ukłon w stronę mieszkańców, ale nie tylko, wszystkich turystów. Na pewno będzie cieszyć się wielką popularnością i przyczyni się do wzrostu atrakcyjności tego regionu. Sama nie mogę się doczekać pierwszej wizyty i spaceru po ścieżce w koronach drzew w Starym Sączu!
Te dość zaciszne dotąd, choć urokliwe miasteczko, zyska w najbliższym czasie wielu zwolenników, mam nadzieję, że również będzie wzorem dla innych polskich miast w kwestii ciekawych atrakcji turystycznych, niekoniecznie całkiem darmowych, ale przynajmniej w cenach dostępnych dla każdego, jak to zawsze miało miejsce z atrakcjami mosirowymi.
Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.