Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kiedy pojawiły się pierwsze ścieżki w koronach drzew czy inaczej nazywane ścieżkami w chmurach u naszych południowych sąsiadów czyli w Czechach i na Słowacji, od razu wypłynęło pytanie kiedy i w Polsce będą dostępne dla turystów takie atrakcje. Interesowało mnie to tym bardziej, że sporo Polaków ruszyło od razu poznawać te atrakcje tuż za naszymi granicami.

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu - kiedy otwarcie?

No i mamy odezwę w tej sprawie. Najpierw zbudowała się taka ścieżka z wysoką wieżą w koronach drzew w Krynicy Zdroju, która jest dostępna od 2019 roku, a obecnie powstaje nowa ścieżka wśród koron drzew. Ma ona być dostępna jeszcze w 2020 albo w kolejnym 2021 roku. Początek leśnej ścieżki znajduje się na szczycie Miejskiej Góry w Starym Sączu, na poziomie gruntu. Docelowo ścieżka będzie liczyć ponad 200 metrów długości. To wspaniała atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całej Polski, ponieważ to popularny region wśród krajtroterów czyli miłośników podróżowania po Polsce.

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz
Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz


Jak zapewniają włodarze miasta, to wspólny transgraniczny projekt Starego Sącza i Lewoczy. Słowacki partner zagospodaruje turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie, wszystko po to, aby turystycznie rozruszać i uatrakcyjnić ten piękny zakątek.

Atrakcje na ścieżce w Starym Sączu

Co ciekawe, na trasie ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu mają pojawić się dodatkowe atrakcje, jak szklana tafla zawieszona 18 metrów ponad ziemią z widokiem na Stary Sącz, hamaki do wypoczynku, mosty czy lunety do obserwowania okolicy i przyrody. Będzie też aspekt historyczny, bowiem na trasie zostaną przedstawione dzieje Starego Sącza. 

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz
Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz


Ścieżka dostępna dla wózków

Cała konstrukcja ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu ma być wykonana z metalu, na modrzewiowych podestach. Będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie również dla rodzin z malutkimi dziećmi w wózkach. To wspaniała okazja, żeby miłośnicy górskich widoków mogli poczuć adrenalinę z maluszkiem u boku.

Ścieżka wśród koron drzew dostępna za darmo

No i najważniejsza informacja dla turystów, ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, tak atrakcyjna i z cudnymi widokami na miasto, okolice i śliczną Dolinę Popradu ma być dostępna dla każdego bezpłatnie! To wielki ukłon w stronę mieszkańców, ale nie tylko, wszystkich turystów. Na pewno będzie cieszyć się wielką popularnością i przyczyni się do wzrostu atrakcyjności tego regionu. Sama nie mogę się doczekać pierwszej wizyty i spaceru po ścieżce w koronach drzew w Starym Sączu!Te dość zaciszne dotąd, choć urokliwe miasteczko, zyska w najbliższym czasie wielu zwolenników, mam nadzieję, że również będzie wzorem dla innych polskich miast w kwestii ciekawych atrakcji turystycznych, niekoniecznie całkiem darmowych, ale przynajmniej w cenach dostępnych dla każdego, jak to zawsze miało miejsce z atrakcjami mosirowymi.

Adres

Ścieżka wśród koron drzew
ul. Żwirki i Wigury, Stary Sącz

GPS: 49°33'45N, 20°37'36E

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

49°33'45N, 20°37'36E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

turystka
piękne i urokliwe miejsce,już nie mogę doczekać się jak wszystko będzie skończone
Anna Piernikarczyk
Wydaje się fantastyczna, także czekamy na nią z niecierpliwością 🙂 Chętnie odwiedzimy 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022