Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu

Ścieżka wśród koron drzew
ul. Żwirki i Wigury, Stary Sącz

49°33'45" N, 20°37'36" E

Kiedy pojawiły się pierwsze ścieżki w koronach drzew czy inaczej nazywane ścieżkami w chmurach u naszych południowych sąsiadów czyli w Czechach i na Słowacji, od razu wypłynęło pytanie kiedy i w Polsce będą dostępne dla turystów takie atrakcje. Interesowało mnie to tym bardziej, że sporo Polaków ruszyło od razu poznawać te atrakcje tuż za naszymi granicami.Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu - kiedy otwarcie?

No i mamy odezwę w tej sprawie. Najpierw zbudowała się taka ścieżka z wysoką wieżą w koronach drzew w Krynicy Zdroju, która jest dostępna od 2019 roku, a obecnie powstaje nowa ścieżka wśród koron drzew. Ma ona być dostępna jeszcze w 2020 albo w kolejnym 2021 roku. Początek leśnej ścieżki znajduje się na szczycie Miejskiej Góry w Starym Sączu, na poziomie gruntu. Docelowo ścieżka będzie liczyć ponad 200 metrów długości. To wspaniała atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całej Polski, ponieważ to popularny region wśród krajtroterów czyli miłośników podróżowania po Polsce.

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz
Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz

Jak zapewniają włodarze miasta, to wspólny transgraniczny projekt Starego Sącza i Lewoczy. Słowacki partner zagospodaruje turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie, wszystko po to, aby turystycznie rozruszać i uatrakcyjnić ten piękny zakątek.

Atrakcje na ścieżce w Starym Sączu

Co ciekawe, na trasie ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu mają pojawić się dodatkowe atrakcje, jak szklana tafla zawieszona 18 metrów ponad ziemią z widokiem na Stary Sącz, hamaki do wypoczynku, mosty czy lunety do obserwowania okolicy i przyrody. Będzie też aspekt historyczny, bowiem na trasie zostaną przedstawione dzieje Starego Sącza. 

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz
Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz


Ścieżka dostępna dla wózków

Cała konstrukcja ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu ma być wykonana z metalu, na modrzewiowych podestach. Będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie również dla rodzin z malutkimi dziećmi w wózkach. To wspaniała okazja, żeby miłośnicy górskich widoków mogli poczuć adrenalinę z maluszkiem u boku.

Ścieżka wśród koron drzew dostępna za darmo

No i najważniejsza informacja dla turystów, ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, tak atrakcyjna i z cudnymi widokami na miasto, okolice i śliczną Dolinę Popradu ma być dostępna dla każdego bezpłatnie! To wielki ukłon w stronę mieszkańców, ale nie tylko, wszystkich turystów. Na pewno będzie cieszyć się wielką popularnością i przyczyni się do wzrostu atrakcyjności tego regionu. Sama nie mogę się doczekać pierwszej wizyty i spaceru po ścieżce w koronach drzew w Starym Sączu!Te dość zaciszne dotąd, choć urokliwe miasteczko, zyska w najbliższym czasie wielu zwolenników, mam nadzieję, że również będzie wzorem dla innych polskich miast w kwestii ciekawych atrakcji turystycznych, niekoniecznie całkiem darmowych, ale przynajmniej w cenach dostępnych dla każdego, jak to zawsze miało miejsce z atrakcjami mosirowymi.

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny
WySpa Mszanka

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-05 na
Wydaje się fantastyczna, także czekamy na nią z niecierpliwością :) Chętnie odwiedzimy :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021