Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu

(5 głosów: 1)

Kiedy pojawiły się pierwsze ścieżki w koronach drzew czy inaczej nazywane ścieżkami w chmurach u naszych południowych sąsiadów czyli w Czechach i na Słowacji, od razu wypłynęło pytanie kiedy i w Polsce będą dostępne dla turystów takie atrakcje. Interesowało mnie to tym bardziej, że sporo Polaków ruszyło od razu poznawać te atrakcje tuż za naszymi granicami.Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu - kiedy otwarcie?

No i mamy odezwę w tej sprawie. Najpierw zbudowała się taka ścieżka z wysoką wieżą w koronach drzew w Krynicy Zdroju, która jest dostępna od 2019 roku, a obecnie powstaje nowa ścieżka wśród koron drzew. Ma ona być dostępna jeszcze w 2020 albo w kolejnym 2021 roku. Początek leśnej ścieżki znajduje się na szczycie Miejskiej Góry w Starym Sączu, na poziomie gruntu. Docelowo ścieżka będzie liczyć ponad 200 metrów długości. To wspaniała atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całej Polski, ponieważ to popularny region wśród krajtroterów czyli miłośników podróżowania po Polsce.

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz
Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, autor UM Stary Sącz

Jak zapewniają włodarze miasta, to wspólny transgraniczny projekt Starego Sącza i Lewoczy. Słowacki partner zagospodaruje turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie, wszystko po to, aby turystycznie rozruszać i uatrakcyjnić ten piękny zakątek.Atrakcje na ścieżce w Starym Sączu

Co ciekawe, na trasie ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu mają pojawić się dodatkowe atrakcje, jak szklana tafla zawieszona 18 metrów ponad ziemią z widokiem na Stary Sącz, hamaki do wypoczynku, mosty czy lunety do obserwowania okolicy i przyrody. Będzie też aspekt historyczny, bowiem na trasie zostaną przedstawione dzieje Starego Sącza. 

Ścieżka dostępna dla wózków

Cała konstrukcja ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu ma być wykonana z metalu, na modrzewiowych podestach. Będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie również dla rodzin z malutkimi dziećmi w wózkach. To wspaniała okazja, żeby miłośnicy górskich widoków mogli poczuć adrenalinę z maluszkiem u boku.Ścieżka wśród koron drzew dostępna za darmo

No i najważniejsza informacja dla turystów, ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu, tak atrakcyjna i z cudnymi widokami na miasto, okolice i śliczną Dolinę Popradu ma być dostępna dla każdego bezpłatnie! To wielki ukłon w stronę mieszkańców, ale nie tylko, wszystkich turystów. Na pewno będzie cieszyć się wielką popularnością i przyczyni się do wzrostu atrakcyjności tego regionu. Sama nie mogę się doczekać pierwszej wizyty i spaceru po ścieżce w koronach drzew w Starym Sączu!

Te dość zaciszne dotąd, choć urokliwe miasteczko, zyska w najbliższym czasie wielu zwolenników, mam nadzieję, że również będzie wzorem dla innych polskich miast w kwestii ciekawych atrakcji turystycznych, niekoniecznie całkiem darmowych, ale przynajmniej w cenach dostępnych dla każdego, jak to zawsze miało miejsce z atrakcjami mosirowymi.

Adres

Ścieżka wśród koron drzew
ul. Żwirki i Wigury, Stary Sącz

GPS: 49°33'45N, 20°37'36E

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°33'45N, 20°37'36E
03 kwiecień 2020
03 kwiecień 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
05 kwiecień 2020 09:27
Wydaje się fantastyczna, także czekamy na nią z niecierpliwością 🙂 Chętnie odwiedzimy 🙂

Ścieżka wśród koron drzew w Starym Sączu na blogu

Wśród koron drzew w tym czy następnym roku?

Cudowne wiadomości płyną ze Starego Sącza, gdzie buduje się piękna ścieżka wśród koron drzew na Miejskiej Górze. To ostatnio modna atrakcja w tej części Europy i świetnie, bo daje wspaniałą okazję obcować z naturą, w bliskości gór, z cudnymi widokami.

A ścieżka w Starym Sączu ma być bardzo atrakcyjna, ze szklaną taflą, hamakami czy lunetami, a do tego historią miasta. To ponad 200 m niecodziennej przygody, nawet dla osób niepełnosprawnych i rodzin z malutkimi dziećmi, z cudnym widokiem na miasto i Dolinę Popradu!

To nadal nie wszystko, bo najważniejszą informacją jest fakt, że będzie ona dostępna za darmo, dla każdego. Plany otwarcia przewidują I półrocze 2021 roku, ale prace idą szybciej niż zakładano, więc może będzie dostępna jeszcze w tym roku 🙂

03 kwiecień 2020 14:01
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację