Schronisko Słowianka czyli Górska Stacja Turystyczna "Słowianka" to malowniczo położone prywatne schronisko w Beskidzie Żywieckim, na Hali Słowianka (856 m n.p.m), ponad Żabnicą.Spod schroniska rozpościera się piękny widok na Romankę, Halę Pawlusią i RysiankęSłowianka leży na splocie wytyczonych górskich tras rowerowych oraz na węźle szlaków pieszych. Jest to wymarzone miejsce na spokojny wypoczynek, połączony z górskimi wyprawami.

Schronisko mieści się w dwupiętrowym, drewnianym budynku i posiada 24 miejsca noclegowe, ogólnodostępną kuchnię oraz pełny węzeł sanitarny.

Szlaki do Słowianki

- czerwony Główny Szlak Beskidzki - Węgierskiej Górki przez Abrahamów na Halę Słowianka- niebieski szlak z Bystrej przez Lachowe Młaki na Halę Słowianka

- czarny szlak z Żabnicy Skałki na Halę Słowianka- czarny szlak rowerowy z Żabnicy na Halę Słowianka

- czarny szlak narciarski z Cięciny przez Magurę

Schronisko Słowianka - Górska Stacja Turystyczna Słowianka
Żabnica 326, Węgierska-Górka
tel. 33/ 861-42-92, 660-339-551
www.slowianka.beskidy.info.pl

Węgierska Górka noclegi

Węgierska Górka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
violus Krajtroter 4489 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-02-19 na

Bardzo urokliwe miejsce ,cisza i śpiew ptaków.Niestety zdjęcia mam na kliszy.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021