Rynek w Wiśle. Obszerny Plac Bogumiła Hoffa

Wisła centrum
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Rynek w Wiśle to inaczej Plac Bogumiła Hoffa. To centralny plac miasta, powstały w okresie międzywojennym, kiedy to Wisła stawała się popularną miejscowością letniskową. Pierzeję z podcieniami wzniesiono tu w latach 30. XX wieku. Zabudowano również pierzeję wschodnią, którą zajął Dom Zdrojowy, w którym dziś oglądać można czekoladową rzeźbę Adama Małysza. W południowej pierzei placu stoi kościół ewangelicki Apostołów Piotra i Pawła. W pobliżu znajduje się też Muzeum Beskidzkie.

Wisła
Wisła

Rynek w Wiśle - miejsce spacerów turystów

Na płycie Rynku, pod Domem Zdrojowym, usytuowana jest fontanna dająca ochłodę w upalne dni, a obok rozkładają się kramy z lokalnym rękodziełem. Obecnie ten plac wiślański prezentuje się bardzo ciekawie tworząc z ul. 1 Maja ładny deptak spacerowy. To tutaj licznie gromadzą się turyści. Można tu posiedzieć na ławce, posłuchać grajków, napić się kawy czy dobrze zjeść. Obejrzeć też można Aleję Gwiazd Sportu, których życiowe szlaki skrzyżowały się z Wisłą.Wisła
Wisła
Wisła Aleja Gwiazd Sportu
Wisła Aleja Gwiazd Sportu

Atrakcje wokół rynku

Z placu roztacza się widok na skocznie narciarskie, a całkiem niedaleko rozciąga się Park Kopczyńskiego, gdzie uwagę zwraca zmodernizowany amfiteatr. To tutaj odbywa się w sierpniu Tydzień Kultury Beskidzkiej - wspaniałe święto muzyki, tańca i folkloru. A za parkiem można rozłożyć się i odpocząć lub pospacerować nad królową polskich rzek - Wisłą.

Wisła
Wisła

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę 
Wstęp bezpłatny
Parking: płatny między rynkiem a ulicą Kolejową

Rynek
ul. Plac Bogumiła Hoffa, Wisła

Noclegi w Wiśle

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wisła
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 147)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024