Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°39'42" N, 17°15'43" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Opis Razkowa

Raczkowo to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na północny wschód od Poznania i północny zachód od Gniezna.Kościół w Raczkowie

Wieś Raczkowo słynie z zabytkowego kościoła drewnianego Wszystkich Świętych z lat 1780-82. Jest to budowla jednonawowa, o konstrukcji zrębowej, z blaszanym, barokowym hełmem. W ołtarzu głównym świątyni mieści się słynący łaskami ludowy krucyfiks z XVII wieku.

Kościół Wszystkich Świętych w Raczkowie stanął w miejscu wcześniejszej, średniowiecznej świątyni, również drewnianej. Należy on do szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.

Raczkowo noclegi

Raczkowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Raczkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020