Raczkowo. Atrakcje, które warto zwiedzić

Kościół w Raczkowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Raczkowo to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na północny wschód od Poznania i północny zachód od Gniezna.

Kościół w Raczkowie

Wieś Raczkowo słynie z zabytkowego kościoła drewnianego Wszystkich Świętych z lat 1780-82. Jest to budowla jednonawowa, o konstrukcji zrębowej, z blaszanym, barokowym hełmem. W ołtarzu głównym świątyni mieści się słynący łaskami ludowy krucyfiks z XVII wieku.Kościół Wszystkich Świętych w Raczkowie stanął w miejscu wcześniejszej, średniowiecznej świątyni, również drewnianej. Należy on do szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.

Noclegi w Raczkowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 7)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024