Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Pijalnia Wód i tężnia solankowa w Ustroniu

Aktualizacja: 2024-06-10
Pijalnia wód w Ustroniu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W odnowionej części Parku Zdrojowego w Ustroniu znajduje się fascynujący, przeszklony budynek, który architektonicznie nawiązuje do słynnych ustrońskich piramid. To miejsce kryje w sobie pijalnię wód, a pod nią mieści się źródło Zygmunt, z którego czerpana jest woda do spożycia w pijalni. Ta naturalna woda źródlana charakteryzuje się słabo kwaśnym odczynem (6,6 pH) i ma twardość ogólną, która oscyluje na granicy między bardzo miękką a miękką wodą. Przynależy do kategorii wód wodorowęglanowo-wapniowych, co sprawia, że jest ceniona przez kuracjuszy i miłośników zdrowego stylu życia.

Piękna architektura
Piękna architektura

Tężnia solankowa

Pod Pijalnią Wód w Ustroniu znajduje się także tężnia solankowa, która jest dostępna dla wszystkich korzystających z parku zdrojowego w sezonie turystycznym, a co najważniejsze - bezpłatnie. Z kilkunastu dysz wytryskuje tu solanka, bogata w cenne minerały o dobroczynnym działaniu. Przechadzając się wokół fontanny, można wdychać powietrze nasycone tymi cennymi składnikami, co sprawia, że jest to prawdziwa oaza relaksu i zdrowia - niemal jak przy morskim brzegu.

Park Zdrojowy w Ustroniu

Oprócz tego, nowoczesną Pijalnię Wód i fontannę otacza nowy park zdrojowy. W jego obrębie zbudowano malownicze ścieżki spacerowe oraz urządzenia do ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu. Siłownia plenerowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, turystów i kuracjuszy, którzy chętnie korzystają z możliwości aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Kompleks Uzdrowiska Ustroń jest doskonale usytuowany, znajdując się przy ulicach Sanatoryjnej i Zdrojowej. Z łąki w parku można podziwiać malowniczą panoramę otaczających szczytów Beskidu Śląskiego, co dodatkowo sprawia, że miejsce to jest niezwykle atrakcyjne dla odwiedzających. Co więcej, korzystanie z pijalni wód oraz innych atrakcji parku jest całkowicie darmowe, co stanowi dodatkowy atut dla wszystkich zainteresowanych relaksem i rekreacją.

W pijalni podają nie tylko wodę :)
W pijalni podają nie tylko wodę :)

Informacje praktyczne

Pijalnia Wód
ul. Sanatoryjna, Ustroń
https://www.uzdrowisko-ustron.pl/atrakcje/pijalnia-wod/

Noclegi w Ustroniu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024