Pierścień w Sandomierzu

Pierścień w Sandomierzu

(4.4 głosów: 45)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wielki pierścień z krzemieniem pasiastym w Sandomierzu to unikatowy pomnik, nawiązujący do tego, że kamień ten jest wydobywany, a raczej był kiedyś wydobywany w okolicy, a obecnie jest wykorzystywany w biżuterii. Pierścień można podziwiać niedaleko sandomierskiego Rynku, idąc spadzistą uliczką Zamkową prowadzącą do zamku. Pierścień posadowiony jest niedaleko Urzędu Miasta i jest całkiem spory! Całość waży aż 80 kilo, a samo "oczko" z krzemienia pasiastego 30 kg! Jego obwód ma średnicę około 1 metra!

Pracownia Łutowicza w Sandomierzu
Pracownia Łutowicza w Sandomierzu

Pierścień był pomysłem sandomierskiego artysty - Cezarego Łutowicza, który tworzy unikalną, ręcznie robioną biżuterię. Jest on prekursorem zastosowania krzemienia pasiastego w biżuterii, którą wykonuje już około 50 lat w pracowni mieszczącej się naprzeciw tego nietypowego pomnika. Pierścień wykonany jest ze stali, a turyści gromadnie robią przy nim zdjęcia.Pracownia Łutowicza w Sandomierzu
Pracownia Łutowicza w Sandomierzu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Sandomierski pierścień
ul. Zamkowa, u zbiegu z ul. Żydowską, Sandomierz

GPS: 50°40'43N, 21°44'54E

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

ewcia
wbrew pozorom spokojne miejsce, pierścień, a w szczególności oczko - piękne
Marta

Całkiem fajny pierścioneczek 🙂
 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023