Park Zdrojowy w Szczawnie Zdroju

Zdjęcia (6)

Park Zdrojowy imienia Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju usytuowany jest w centrum miasta, przy głównym deptaku Szczawna, na zboczu Wzgórza Gedymina czyli Góry Parkowej.Zabytki w Parku

Przez Park Zdrojowy w Szczawnie przebiega deptak z ławeczkami, na których lubią tłumnie przesiadywać kuracjusze i turyści. Poza tym odnajdziemy tu zabytkową zabudowę zdrojową, usianą wśród zieleni. Na szczególną uwagę zasługują Hala Spacerowa i Pijalnia Wód Mineralnych z 1984 roku, stanowiące największą atrakcję Szczawna Zdroju. Można powiedzieć, że budynki te stanowią symbol uzdrowiska.

Roślinność w Parku

Park ten odznacza się ciekawą rzeźbą terenu i niezwykle bogatą roślinnością. Rosną tu cyprysiki, kilkanaście gatunków klonów, żywotnik wschodni, grójecznik japoński, platan klonisty, tulipanowiec amerykański, krzew cisu, jesion amerykański, halezja karolińska, naparstnica purpurowa, sumak octowiec, choina kanadyjska, drzewa magnolii i wiele innych. Każda roślina kwitnie o innym czasie, stąd Park przez większą część roku mieni się wszystkimi barwami tęczy. Najpiękniej chyba kwitną wiosenną porą rododendrony i azalie, przeróżnymi kolorami, co daje naprawdę niezapomniany widok. Park zdobi też Wieża Anny - wieża zegarowa wzniesiona w 1818 roku. Jest ona doskonałym punktem widokowym, znajduje się bowiem na skarpie. Ponoć dawniej było to miejsce pogańskiego kultu wód leczniczych.

Park Zdrojowy
ul. T. Kościuszki, ul. Zacisze

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Powiązane miejsca

Komentarze

2016-02-16 14:58:00

Zabawna jest częsta sytuacja, gdy wałbrzyszanie pytani o dobre miejsce na spacer, kawę itp. odpowiadają, że Szczawno Zdrój, mimo iż jest to administracyjnie inne miasto, ale w praktyce łączy się z Wałbrzychem blok w blok.  ;)

2016-02-03 17:38:46

Tak podobało mi się tam

2016-02-03 16:18:42

Dobre miejsce na odpoczynek 

2015-08-11 00:17:40

Przyjemne miejsce do spacerowania

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: