Pałac Czapskich w Warszawie

Pałac Czapskich w Warszawie

(4.6 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pałac Czapskich w Warszawie zlokalizowany jest przy Krakowskim Przedmieściu. Jest on także nazywany Pałacem Krasińskich lub Raczyńskich. Wybudowany został w latach 1680-1705, a w późniejszym okresie, w latach 1752-56, kiedy budynek był w posiadaniu rodziny Czapskich, nadano mu późnobarokowy wygląd.

Po śmierci nestora rodu pałac przeszedł w ręcę jego córki Konstancji - późniejszej żony marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego. W tym czasie dobudowano dwie oficyny oraz przebudowano bramę. Po śmierci Małachowskiego pałac stał się własnością Krasińskich. Władysław, ojciec Zygmunta Krasińskiego organizował tu liczne spotkania literackie. Następnie pałac przeszedł we własność rodziny Raczyńskich. Na początku XX wieku przez kilka lat pałac był siedzibą konsulatu Stanów Zjednoczonych.  Po odbudowie pałacu, po zniszczeniach wojennych, stał się siedzibą Akademii Sztuk Pięknych i tak jest do dziś. Przed pałacem stoi Pomnik Bartolomeo Colleoniego.

Pałac Czapskich
ul. Traugutta/ Krakowskie Przedmieście, Warszawa

Pierwotny autor treści: Piotr

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023