Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Warszawa
Pałace i dworki
pałace
Normalna
Mazowieckie
2017-02-22
2020-01-28 13:46
52°14'22" N, 21°0'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Pałac Czapskich w Warszawie zlokalizowany jest przy Krakowskim Przedmieściu. Jest on także nazywany Pałacem Krasińskich lub Raczyńskich. Wybudowany został w latach 1680-1705, a w późniejszym okresie, w latach 1752-56, kiedy budynek był w posiadaniu rodziny Czapskich, nadano mu późnobarokowy wygląd.Po śmierci nestora rodu pałac przeszedł w ręcę jego córki Konstancji - późniejszej żony marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego. W tym czasie dobudowano dwie oficyny oraz przebudowano bramę. Po śmierci Małachowskiego pałac stał się własnością Krasińskich. Władysław, ojciec Zygmunta Krasińskiego organizował tu liczne spotkania literackie. 

Następnie pałac przeszedł we własność rodziny Raczyńskich. Na początku XX wieku przez kilka lat pałac był siedzibą konsulatu Stanów Zjednoczonych.  Po odbudowie pałacu, po zniszczeniach wojennych, stał się siedzibą Akademii Sztuk Pięknych i tak jest do dziś. Przed pałacem stoi Pomnik Bartolomeo Colleoniego.

Pałac Czapskich
ul. Traugutta/ Krakowskie Przedmieście, WarszawaPierwotny autor treści: Piotr

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020