Muzeum Regionalne w Krotoszynie

Krotoszyn klasztor trynitarzy
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Muzeum Regionalne w Krotoszynie nosi imię Hieronima Ławniczaka, który był współzałożycielem placówki w 1957 roku. Początkowo, w latach 1957-68, siedzibą Muzeum była słynna dziś Krotoszanka - najstarszy dom drewniany w Krotoszynie z XVIII wieku, podcieniowy, dziś ładnie odnowiony, a nazwany tak właśnie przez Ławniczaka.

Jako, że prawo własności Krotoszanki nie było jasne, siedzibę Muzeum przeniesiono do XVIII-wiecznego, barokowego budynku klasztornego potrynitarskiego, stojącego na Małym Rynku koło kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła.Muzeum zajmuje I piętro i poddasze budowli, podziwiać tu można wystawy prezentujące historię miasta, znaleziska archeologiczne i etnograficzne tej ziemi oraz sztukę regionalną, głównie obrazy, ale też rzeźby sakralne. Poza tym Muzeum posiada własną bibliotekę regionalną.

Muzeum Regionalne
ul. Mały Rynek 1, Krotoszyn
tel. 62/ 722-61-47
muzeum@krotoszyn.pl
www.muzeum.krotoszyn.pl
Zwiedzanie: pn, wt, czw. pt 10.00-16.00, śr 10.00-18.00, I i III nd miesiąca 10.00-14.00

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Noclegi w Krotoszynie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024