Krotoszyn klasztor trynitarzy

Muzeum Regionalne w Krotoszynie

(4.3 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Regionalne w Krotoszynie nosi imię Hieronima Ławniczaka, który był współzałożycielem placówki w 1957 roku. Początkowo, w latach 1957-68, siedzibą Muzeum była słynna dziś Krotoszanka - najstarszy dom drewniany w Krotoszynie z XVIII wieku, podcieniowy, dziś ładnie odnowiony, a nazwany tak właśnie przez Ławniczaka.Jako, że prawo własności Krotoszanki nie było jasne, siedzibę Muzeum przeniesiono do XVIII-wiecznego, barokowego budynku klasztornego potrynitarskiego, stojącego na Małym Rynku koło kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Muzeum zajmuje I piętro i poddasze budowli, podziwiać tu można wystawy prezentujące historię miasta, znaleziska archeologiczne i etnograficzne tej ziemi oraz sztukę regionalną, głównie obrazy, ale też rzeźby sakralne. Poza tym Muzeum posiada własną bibliotekę regionalną.Muzeum Regionalne
ul. Mały Rynek 1, Krotoszyn
tel. 62/ 722-61-47
muzeum@krotoszyn.pl
www.muzeum.krotoszyn.pl
Zwiedzanie: pn, wt, czw. pt 10.00-16.00, śr 10.00-18.00, I i III nd miesiąca 10.00-14.00

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Krotoszyn noclegi

Krotoszyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krotoszyn
Muzea i skanseny
Normalna
muzea muzea regionalne
51°41'45N, 17°26'6E
27 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację