Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół Św. Piotra i Pawła w Krotoszynie

Krotoszyn klasztor trynitarzy
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie to późnobarokowa świątynia klasztorna, potrynitarska, z lat 1767-74, z dwuprzęsłową nawą oraz prezbiterium zamkniętym kolistą absydą.

Obecny kościół wzniosła na miejscu porzedniego drewnianego hetmanowa Ludwika z Mniszków Potocka, wg projektu Karola Frantza.

Wnętrze świątyni jest barokowe, unikatowa jest tutaj ambona w kształcie łodzi, z żaglem i sieciami. W ołtarzu głównym widnieje obraz Jezusa Ecce Homo, czczony przez Trynitarzy, którzy opiekowali się jeńcami i niewolnikami. W prezbiterium znajdują się herby Potockich i Mniszków - fundatorów świątyni. W bocznym ołtarzu czuwa Matka Boża - Krotoszyńska Pani. Wizerunek ten zachował się z pierwotnej fary. Po przeciwnej stronie stanął ołtarz Chrystusa ukrzyżowanego.

Kościół trynitarski znajduje się na Małym Rynku w Krotoszynie, a obok stoi barokowy budynek klasztorny, w którym obecnie siedzibę ma Muzeum Regionalne.

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła
ul. Klasztorna 3, Krotoszyn
tel. 62/ 725-27-66
www.piotripawelkrotoszyn.pl

Noclegi w Krotoszynie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.3 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024