Krotoszyn klasztor trynitarzy

Kościół Św. Piotra i Pawła w Krotoszynie

(4.3 głosów: 3)

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie to późnobarokowa świątynia klasztorna, potrynitarska, z lat 1767-74, z dwuprzęsłową nawą oraz prezbiterium zamkniętym kolistą absydą.Obecny kościół wzniosła na miejscu porzedniego drewnianego hetmanowa Ludwika z Mniszków Potocka, wg projektu Karola Frantza.

Wnętrze świątyni jest barokowe, unikatowa jest tutaj ambona w kształcie łodzi, z żaglem i sieciami. W ołtarzu głównym widnieje obraz Jezusa Ecce Homo, czczony przez Trynitarzy, którzy opiekowali się jeńcami i niewolnikami. W prezbiterium znajdują się herby Potockich i Mniszków - fundatorów świątyni. W bocznym ołtarzu czuwa Matka Boża - Krotoszyńska Pani. Wizerunek ten zachował się z pierwotnej fary. Po przeciwnej stronie stanął ołtarz Chrystusa ukrzyżowanego.Kościół trynitarski znajduje się na Małym Rynku w Krotoszynie, a obok stoi barokowy budynek klasztorny, w którym obecnie siedzibę ma Muzeum Regionalne.

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła
ul. Klasztorna 3, Krotoszyn
tel. 62/ 725-27-66
www.piotripawelkrotoszyn.plKrotoszyn noclegi

Krotoszyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krotoszyn
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
51°41'44N, 17°26'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021