Muzeum w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

(4.8 głosów: 27)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie mieści się w przepięknym, zabytkowym popijarskim gmachu z XVII wieku. Mieści on działy - Archeologii, Sztuki i Historii.

W skład Muzeum Okręgowego wchodzi też Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli oraz Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, znajdują się one w Rynku, kilkaset metrów od Gmachu Głównego. W ramach Muzeum Historii powstała też Podziemna Trasa Turystyczna znajdująca się pod płytą Rynku w Rzeszowie.

rzeszów deptak
rzeszów deptak


Natomiast częścią Muzeum Etnograficznego jest Izba Pamięci Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej leżącej na trasie w Bieszczady.

Muzeum Okręgowe
ul. 3 Maja 19, Rzeszów
tel. 17/ 853-52-78
www.muzeum.rzeszow.pl

Muzeum w Rzeszowie
Muzeum w Rzeszowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:30–15:30
  • środa: 08:30–15:30
  • czwartek: 08:30–17:30
  • piątek: 08:30–15:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 12:00–18:00

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Grzegorz Gregor

5/5

Grzegorz Rzeszów

Warto zwiedzić....

Michał Skowroński

Mueum pełne "rzeszowskich skarbów"
 

Grzegorz Krzemiński

Naprawdę jest co zwiedzać. Bogate zbiory.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022