Muzeum w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

(4.8 głosów: 27)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie mieści się w przepięknym, zabytkowym popijarskim gmachu z XVII wieku. Mieści on działy - Archeologii, Sztuki i Historii.W skład Muzeum Okręgowego wchodzi też Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli oraz Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, znajdują się one w Rynku, kilkaset metrów od Gmachu Głównego. W ramach Muzeum Historii powstała też Podziemna Trasa Turystyczna znajdująca się pod płytą Rynku w Rzeszowie.

rzeszów deptak
rzeszów deptak

Natomiast częścią Muzeum Etnograficznego jest Izba Pamięci Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej leżącej na trasie w Bieszczady.Muzeum Okręgowe
ul. 3 Maja 19, Rzeszów
tel. 17/ 853-52-78
www.muzeum.rzeszow.pl

Muzeum w Rzeszowie
Muzeum w Rzeszowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:30–15:30
  • środa: 08:30–15:30
  • czwartek: 08:30–17:30
  • piątek: 08:30–15:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 12:00–18:00

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rzeszów
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°2'8N, 22°0'4E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Grzegorz Gregor

5/5

Grzegorz Rzeszów

Warto zwiedzić....

Michał Skowroński

Mueum pełne "rzeszowskich skarbów"
 

Grzegorz Krzemiński

Naprawdę jest co zwiedzać. Bogate zbiory.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021