Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Muzeum Narodowe w Warszawie znajduje się centrum miasta przy Alejach Jerozolimskich. Instytucja została założona w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest narodową instytucją kultury i stanowi największą tego typu placówkę w kraju.

Gmach w stylu modernistycznym został wzniesiony w latach 1927-38. Muzeum posiada zbiory sztuki starożytnej (egipska, grecka i rzymska), malarstwa polskiego od XIII wieku oraz malarstwa obcego (francuskie, holenderskie, niemieckie, włoskie i rosyjskie), a także zbiory numizmatyczne oraz rękodzieło artystyczne. Podczas II wojny światowej Muzeum Narodowe padło łupem grabieży niemieckiego okupanta przez co większą część zbiorów utraciło.Dziś Muzeum ma cztery oddziały: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Muzeum Narodowe
Aleje Jerozolimskie 3, Warszawa
tel. 22/ 621-10-31
muzeum@mnw.art.pl

Pierwotny autor treści: Piotr

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Noclegi w Warszawie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 19)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024