Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół w polu koło Sidziny

Kościół w polu koło Sidziny

(4.4 głosów: 9)

Koło miejscowości Sidzina leżącej niedaleko Nysy, przy trasie Niemodlin - Nysa, w szczerym polu wśród drzew i zbóż, stoi piękny kościółek ze strzelistą wieżą, który przez miejscową ludność nazywany jest kościółkiem w polu koło Sidziny. Świątynię dobrze widać z głównej drogi.Historia kościółka w polu

W obecnej formie kościół pochodzi z II połowy XIX wieku, a dokładniej z 1873 roku, kiedy stanął w miejscu kaplicy z 1680 roku. Jest to odpustowy kościół Znalezienia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej. Pielgrzymi do dzisiaj przybywają tu 3 maja - wspomnienie Znalezienia Krzyża i 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny

A dlaczego ? Po prostu przed wybudowaniem tu kaplicy rolnik orząc pole znalazł krzyż, który zaniósł do kościoła, ten jednak w tajemniczy sposób wrócił na pole. Gdy sytuacji powtórzyła się kilka razy, uznano to za znak, w w tym miejscu w polu wybudowano kaplicę. Mówi o tym wydarzeniu sgraffito przy wejściu do kościółka.Kolejny cud miał tutaj miejsce w 1944 roku, kiedy wg świadków hitlerowcy na kościół spuścili 8 bomb, ale żadna nie trafiła świątyni, która cudem ten nalot przetrwała nienaruszona. W kościółku w polu koło Sidziny znajduje się kopia obrazu MB Częstochowskiej poświęcona podczas pielgrzymki na Jasną Górę.

Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°34'56N, 17°27'46E
11 kwiecień 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację