Kościół w polu koło Sidziny

Kościół w polu koło Sidziny

(4.4 głosów: 9)

Koło miejscowości Sidzina leżącej niedaleko Nysy, przy trasie Niemodlin - Nysa, w szczerym polu wśród drzew i zbóż, stoi piękny kościółek ze strzelistą wieżą, który przez miejscową ludność nazywany jest kościółkiem w polu koło Sidziny. Świątynię dobrze widać z głównej drogi.Historia kościółka w polu

W obecnej formie kościół pochodzi z II połowy XIX wieku, a dokładniej z 1873 roku, kiedy stanął w miejscu kaplicy z 1680 roku. Jest to odpustowy kościół Znalezienia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej. Pielgrzymi do dzisiaj przybywają tu 3 maja - wspomnienie Znalezienia Krzyża i 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny

A dlaczego ? Po prostu przed wybudowaniem tu kaplicy rolnik orząc pole znalazł krzyż, który zaniósł do kościoła, ten jednak w tajemniczy sposób wrócił na pole. Gdy sytuacji powtórzyła się kilka razy, uznano to za znak, w w tym miejscu w polu wybudowano kaplicę. Mówi o tym wydarzeniu sgraffito przy wejściu do kościółka.Kolejny cud miał tutaj miejsce w 1944 roku, kiedy wg świadków hitlerowcy na kościół spuścili 8 bomb, ale żadna nie trafiła świątyni, która cudem ten nalot przetrwała nienaruszona. W kościółku w polu koło Sidziny znajduje się kopia obrazu MB Częstochowskiej poświęcona podczas pielgrzymki na Jasną Górę.

Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny
Kościół w polu koło Sidziny

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°34'56N, 17°27'46E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021