Łubie kościół

Kościół w Łubiu

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwszy kościół w Łubiu, jeszcze pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła, był wzmiankowany w 1337 roku. Od 1687 roku do dzisiaj parafia nosi wezwanie Narodzenia NMP.

Obecna świątynia, stojąca na pograniczu Kopienicy i Łubia, pochodzi prawdopodobnie z XVI wieku, ale po pożarze została odbudowana przez Mikołaja Otysława w latach 1730- 39.

Łubie
Łubie


Na murze kościoła widnieje pamiątkowa tablica z 1710 roku, poświęcona właśnie ówczesnemu właścicielowi wsi i budowniczemu świątyni - Mikołajowi Otysławowi z Kopienicy. Nad bocznym wejściem natomiast znajduje się Nad bocznym wejściem od strony południowej znajduje się kamień z mocno uszkodzonym napisem kamień z ledwo widocznym napisem "JOACHIMUS MYSZKOWSKI... PAROCHUS KOPEN. ANNO D. 1613".

W połowie XX stulecia kościół w Łubiu ponownie płonął, ale szybko został odrestaurowany. W 2000 roku we wnętrzu pojawiły się nowe organy elektroniczne. Przy świątyni znajduje się cmentarz z zabytkowymi nagrobkami.

Kościół w Łubiu
Kościół w Łubiu


Kościół Narodzenia NMP
ul. 1 Maja 12, Łubie
tel. 32/ 233-12-87
parafialubie@neostrada.pl

Łubie noclegi

Łubie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Łubie
Łubie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022