Kościół w Łososinie Górnej

Kościół w Łososinie Górnej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Piękny drewniany kościół Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej (Limanowa) to najstarsza świątynia w okolicy. Pochodzi ona z XV wieku i mimo, że była kilkukrotnie przebudowywana, dziś jest cennym zabytkiem drewnianym w tym regionie, dlatego leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Wystrój kościoła

Ołtarz główny w kościele w Łososinie, trzy ołtarze boczne i ambona wykonane są w stylu rokoko. Cennymi zabytkami we wnętrzu są: barokowy obraz przedstawiający Matkę Bożą z Dzieciątkiem, gotycka kamienna chrzcielnica i kropielnica z XV wieku, a także obraz Chrystusa Miłosiernego z XVIII wieku.Kościół Wszystkich Świętych
ul. Koszarska 1, Limanowa
tel. 18/ 337-60-43
www.lososinagorna.pl

Noclegi w Limanowej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 9)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024