Zagłosuj na nas!
Kościół św. Mikołaja, Darek

Kościół Św. Mikołaja w Świebodzicach

(3.8 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historia kościoła Św. Mikołaja w Świebodzicach rozpoczyna się w XIII wieku, ale wielki pożar miasta z 1774 roku zniszczył znaczną część miasta, również i tę budowlę. Wówczas pozostało jedynie prezbiterium, którego ściany boczne są najstarszą, jeszcze romańską częścią obecnego kościoła.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

We wnętrzu świątyni duże wrażenie robi renesansowy ołtarz i ambona z baldachimem z XIX wieku. Dwie renesansowe figurki po obu stronach głównego ołtarza przedstawiają postaci Św. Jadwigi Śląskiej i patrona kościoła - Św. Mikołaja. Dziś w tej świątyni odbywają się miejskie uroczystości religijno-patriotyczne.

Kościół Św. Mikołaja w Świebodzicach
Kościół Św. Mikołaja w Świebodzicach

W pobliżu kościoła św. Mikołaja zobaczyć można dobrze zachowane fragmenty średniowiecznych murów miejskich w Świebodzicach.Kościół Św. Mikołaja
Plac Kościelny 2, Świebodzice
tel. 74/ 854-44-15
www.swmikolajswiebodzice.pl

Wnętrze Kościoła św. Mikołaja, Darek
Wnętrze Kościoła św. Mikołaja, Darek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kościół Św. Mikołaja w Świebodzicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Świebodzic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Świebodzice noclegi

Świebodzice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Renesansowy ołtarz i ambona z baldachimem z XIX w, Darek
Świebodzice
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły romańskie
50°51'31N, 16°19'15E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021