Kościół św. Mikołaja, Darek

Kościół Św. Mikołaja w Świebodzicach

(3.8 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historia kościoła Św. Mikołaja w Świebodzicach rozpoczyna się w XIII wieku, ale wielki pożar miasta z 1774 roku zniszczył znaczną część miasta, również i tę budowlę. Wówczas pozostało jedynie prezbiterium, którego ściany boczne są najstarszą, jeszcze romańską częścią obecnego kościoła.We wnętrzu świątyni duże wrażenie robi renesansowy ołtarz i ambona z baldachimem z XIX wieku. Dwie renesansowe figurki po obu stronach głównego ołtarza przedstawiają postaci Św. Jadwigi Śląskiej i patrona kościoła - Św. Mikołaja. Dziś w tej świątyni odbywają się miejskie uroczystości religijno-patriotyczne.

Wnętrze Kościoła św. Mikołaja, Darek
Wnętrze Kościoła św. Mikołaja, Darek

W pobliżu kościoła św. Mikołaja zobaczyć można dobrze zachowane fragmenty średniowiecznych murów miejskich w Świebodzicach.Kościół Św. Mikołaja
Plac Kościelny 2, Świebodzice
tel. 74/ 854-44-15
www.swmikolajswiebodzice.pl

Renesansowy ołtarz i ambona z baldachimem z XIX w, Darek
Renesansowy ołtarz i ambona z baldachimem z XIX w, Darek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Świebodzice noclegi

Świebodzice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Świebodzice
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły romańskie
50°51'31N, 16°19'15E
22 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację